Ah, Penhaligon’s Embressa! Seni iyi ki buldum. Şipre çiçeksi koku ailesine ait bu güzellik, bergamot, kanlı portakal ve mandalina üst notalarıyla beni hemen büyüledi. En sevdiğim notalardan. Ortada frenk üzümü, yasemin, neroli, şeftali ve gül notaları var ki ben bu notaları açıkca ayırt edemiyorum.

Penhaligon’s Embressa

Alt notalarda bulunan amber, maltol, missandal ağacı ve vanilya, bu kokuya harika bir denge katıyor. Kokladığımda aklıma hemen Chanel Coco Mademoiselle geldi. Sanki tenimde birebir aynılar. Chanel’i ne kadar çok sevdiğim belli. Bu parfümü sevmemem mümkün değildi. Hareket ettiğim her an burnuma hoş bir esinti olarak geliyor ve ben de buna bayılıyorum.

Kadın kokusu olarak tanımlansa da, bence Embressa tam anlamıyla unisex. Chanel’i anlatırken de unisex olduğunu düşünmüştüm zaten. Bu parfüm kesinlikle tam boy alabileceğim, zamansız ve her yaşa uygun bir koku. İçinde meyveler olmasına rağmen, ben meyve kokusu alamıyorum. Daha çok sulu, yeşil, adını tanımlayamadığım çiçeksi bir hava var.

Eğer elinizde Chanel varsa belki bu kokuya gerek yok, ama Chanel sevenler için ve elinizde yoksa, mutlaka denemenizi öneririm. Benim için harika bir deneyimdi, umarım siz de en az benim kadar keyif alırsınız! 🌸✨

Yazar

Yorum Yaz