Merhaba sevgili parfüm severler,

Bugün sizlere Amouage Dia Women hakkında samimi düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Nerede tertemiz bir koku varsa, orada ben de olurum ve bu kokunun da temiz bir koku olduğunu duyunca hemen “benim olmalı” diye düşündüm.

Amouage Dia Women

Amouage Dia Women‘ı ilk elime aldığımda, şişesinin ağır bir koku barındıracağını düşündüm. Ancak kokusunu ilk deneyimlediğimde gerçekten tertemiz bir koku olduğunu keşfettim. Sabunsu, temiz ve pudramsı kokuları sevenler için bu parfüm tam bir başyapıt.

Parfümün üst notalarında aldehitler, siklamen, menekşe yaprağı, adaçayı, bergamot, incir ve tarhun yer alıyor. Bu notalarla başlayan koku, ferah ve enerjik bir açılış sunuyor. Orta notalarda ise şakayık, gül yağı, süsen kökü, portakal çiçeği ve şeftali çiçeği bulunuyor; bu çiçeksi harman, parfüme zarafet ve derinlik katıyor. Alt notalarda ise beyaz misk, heliotrope, sandal ağacı, tütsü, sedir, vanilya ve guaiac ağacı gibi zengin ve sıcak tonlar yer alıyor, böylece parfümün kalıcılığı ve karakteri belirginleşiyor.

Kokuyu çok sevdim, ancak benim tenimde Cacharel Noa ile birebir aynı durdu. Farkı anlayamayacak kadar benzerlerdi tenimde. Eğer bu kokuyu seviyor ama pahalı buluyorsanız, Noa’ya da bir şans verebilirsiniz.

Amouage Dia Women, temiz ve pudramsı kokuları sevenler için mükemmel bir tercih. Benim için bir vazgeçilmez olmasa da, koleksiyonumda bulunması beni mutlu eden bir koku.

Sevgilerle,
Tavsiyesever

Yazar

Yorum Yaz