Dior Diorissimo, adeta 50’li yılların romantik esintisini yansıtan bir parfüm. Kalbindeki yumuşak notalar ve taze, berrak içeriği ile öne çıkıyor. Üst notalarda müge ve ylang-ylang, kalpte ise amaryllis ve boronia gibi özel notalara sahip.Christian Dior’un umut, mutluluk ve sevinç simgesi olarak gördüğü bu parfüm, 1955’te Dior ve Roudnitska’nın işbirliğiyle hayata geçirildi. Diorissimo, o dönemin romantizmini ve zarafetini günümüze taşıyor.

Parfümü ilk kokladığınız zaman 50’lerin parfümü olduğunu anlamak mümkün. Keskin bir çiçek kokusu, günümüz kokularından belirgin bir farklılık gösteriyor. Çiçek kokularını sevenlerin bile ilk saatte şaşkınlık yaşayabileceği bir parfüm. Ancak, bu keskinlik bir süre sonra kayboluyor ve geriye naif, romantik bir koku kalıyor.

Bu parfümü 35 yaş altındaki kullanıcılara öneremem. Parfümlere yaş sınırları koymayı sevmem ama buna koyucam mecbur. Ağır ve yoğun bir parfüm olduğunu belirtmem gerek.

Saatler sonra yumuşayan hali benim için hoş bir hal aldı diyebilirim. Yine de tercih asla etmem. Satın almak istemem ama yumuşamış halini birinde koklasam iyiymiş derim. O kadar. #tavsiyeseverparfüm #dior #diordiorissimo #diorissimo

Yazar

Yorum Yaz