Temizleme balmları, temizleme yağları her zaman favorimdir. 2009 yılından beri kaç marka denedim bilmiyorum. Yeni ürün denemeyi sevdiğim için sık sık temizleme yağı-balmı satın aldığımı söylememe gerek yok sanırım.

Resh Lab Temizleme Balmı


Temizleme balmları, yağları doğru kullanıldığında her cilt tipini memnun edebilecek, haksız önyargılar nedeniyle yeterince rağbet görmeyen ürün grubunda hala. Bu benim görüşüm tabi. Çok uzun yıllardır temizleme yağı kullanmama rağmen hala bu kadar az bilinmesi, yanlış bilgilerle anılması, insanların mesafeli durması beni üzüyor.
Bir temizleme balmı/yağım varsa temizleme için başka ürün aramıyorum. En zorlu göz makyajım için de, günlük cilt temizliğim için de işimi görüyor. O nedenle temizleme yağında ilk aradığım özellik zorlu göz makyajımı harika çıkarması. Ben sadece suya dayanıklı maskara kullanırım. Zorlu ürünlerimi her ürün kolay çıkarmıyor elbette.
Peki temizleme balmlarında başka ne ararım. Soğuk suyla bile kolay arınması, gözlerimi buğulandırmaması, yağ bezesi yapmaması, cildimde yanma hissi oluşturmaması… İlk aklıma gelenleri yazdım. Peki Resh Lab Temizleme Balmı bunlardan hangilerini karşılıyor?
Resh Lab Temizleme Balmı, makyajı temizleme konusunda denediğim en iyisi değil. Ama beni tatmin edecek kadar iyi sayılır. Soğuk suyla durulanma konusunda beklentimi karşılamadı ama ılık su ya da sıcak havlu yöntemi ile gayet işimi gördü. Arındırma konusunu hallediyorum rahatlıkla. Cildimde yanma hissetmedim. Yağ bezesi yapmadı. Ama malesef gözlerimi inanılmaz buğulandırdı. Saatlerce gözümü aktif kullanamıyorum. Yıllardır bu tarz ürünler kullanırım. Çok göz buğulanması yaşadım ama bu kadar yoğun ve uzun süre yaşatan olmamıştı. Elbette bu kısmı biraz da şans. Ürünün mini boyunu almıştım seyahatlarım için. Bence denemek isteyen arkadaşlar önce minisini alsın. Bu özelliği nedeniyle yeniden satın almam. Düşünen arkadaşlar olursa da önce mini boyu ile bi şans vermelerini önerebilirim.

Yazar

Yorum Yaz