Merhaba sevgili okuyucular,

Bugün sizlerle Fenty‘nin oldukça popüler bir ürünü olan Plush Puddin’ Dolgunlaştırıcı ve Onarıcı Dudak Maskesi hakkındaki samimi düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Bu ürünü ilk aldığımda, ambalajının tatlılığı beni cezbetmişti. Ancak, deneyimlerim sonucu biraz hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim.

Fenty Plush Puddin’ Dolgunlaştırıcı ve Onarıcı Dudak Maskesi

Öncelikle, ürünü ilk etapta maske gibi değil, günlük bir lip balm olarak kullanmıştım. Bu kullanım şekliyle maalesef pek memnun kalmadım. Kıvamı yoğun vazelin gibi olduğu için dudaklarımda ağır bir his bıraktı ve bu hoşuma gitmedi. Ancak, gece yatarken maske gibi kullanmaya başladığımda işler değişti. Gece boyunca dudaklarımda kaldığı için daha etkili olduğunu fark ettim ve bu şekilde kullanmaktan keyif aldım. Özellikle kuru ve kırışık dudaklarımı rahatlatmada başarılı buldum.

Bununla birlikte, dürüst olmam gerekirse, şimdiye kadar kullandığım en iyi dudak maskesi değildi. Daha önce bana daha iyi gelen başka ürünler de denemiştim. Bu nedenle, benim vazgeçilmez ürünüm olmadı. Genel olarak çok beğenilen bir ürün olduğunu biliyorum ve ben de beğendim ama hayatımın dudak ürünü de değil.

Ambalaj konusuna gelecek olursak, başta ne kadar tatlı görünse de kullanım açısından beni zorladı. Ürünün çıktığı yer sürekli yapış yapış kaldığı için hijyenik bulmadım ve her kullanım sonrası çevresini ıslak mendille silip kurutma ihtiyacı duydum. Bu da beni rahatsız etti.

Ürünün diğer güzel yanı ise, az bir miktar kullanmanın yeterli olması. Bu nedenle, uzun süre yetiyor. Ancak gündüz kullanımı için pek uygun olmadığını düşündüğümden, gündüzleri çok daha az miktarda sürüyorum. Benim önerim, gece yatarken kullanmanız yönünde. Sabah kalktığınızda, bir ürün kullanmadan bile en kuru rujunuzu rahatlıkla sürebiliyorsunuz.

Dolgunlaştırma vaadine gelirsek, bu konuda en ufak bir etki bile görmedim. Ürünü aylarca düzenli kullandım ama dolgunlaştırma etkisi olmadı. Ancak, kuru dudakların çizgilerini açtığı için dudaklarınız daha diri ve dolgun görünebiliyor.

Özetle, Fenty Plush Puddin’ Dolgunlaştırıcı ve Onarıcı Dudak Maskesi benim için ortalama bir ürün oldu. Fena değil ama mucizevi de değil. Gece kullanımında başarılı bulsam da gündüz için uygun olmadığını düşünüyorum. Kuru ve kırışık dudaklara iyi geldiğini söyleyebilirim ancak dolgunlaştırma etkisi konusunda aynı şeyi söyleyemem. Ambalajı ise maalesef hijyenik bulmadığım için puan kaybettirdi.

Sevgilerle,
Tavsiyesever

Yazar

Yorum Yaz