L’Interdit Eau de Parfum Rouge Ultime by Givenchy, kadınlar için eşsiz bir Amber Çiçeksi koku sunuyor. Bu yeni esans, 2023 yılında piyasaya sürüldü ve usta parfümörler Dominique Ropion, Anne Flipo ve Fanny Bal tarafından yaratıldı. Üst notalarda Tunus Portakal Çiçeği, Yasemin Sambac ve Tunus Neroli; orta notalarda Hint Sümbülteberi ve Kakao Kapsülü; temel notalarda Endonezya Paçuli Yaprağı, Ambroksan, Haiti Vetiver ve Tütün barındırıyor.

L’Interdit Eau de Parfum Rouge Ultime by GivenchyL’Interdit serisinin hayranı olarak, Rouge Ultime’nin beni bir kez daha etkilediğini söylemeliyim. Serideki kokuların birbirine benzemesine rağmen her biri benzersiz bir zevk sunuyor. Bu kokuların ortak özelliği ise uzun süre kalıcı olmaları. Bir kazağa sıkıldığında, bir hafta sonra bile taze sıkmış gibi hissettiriyor. Kokular zamanla belirginleşiyor, bu da seriyi daha da özel kılıyor.

Rouge Ultime, klasik versiyonla çok benzerlik gösteriyor. Kış ayları için harika bir çiçeksi alternatif sunuyor. Tütün notası tenimde belli değil. Kokuyu ağır bulanlara katılamıyorum. Zira bu parfüm kış günleri için çok ideal. Kakao notaları ise benim için çok hafif belirgin. Uzaktan bile bu puslu çiçekler arasında hafif kakao kokusunu hissediyorum.Klasik versiyonu zaten bulunuyorsa, Rouge Ultime’e ihtiyaç olmayabilir. Ancak, orijinalini başarılı bir şekilde taklit eden pek çok açık parfümcü var. Daha uygun fiyata bu parfümü deneyimlemek mümkün. Bargello versiyonu güzel bir alternatif olabilir mesela. Bargello kodunu bilmiyorum ama mağazada sorarsanız yardımcı olurlar. #tavsiyeseverparfüm #givechylinterdit #givenchylinterditrouge #givenchylinterditrougeultime

Yazar

Yorum Yaz