Avene A-Oxitive Yaşlanma Karşıtı Peeling Etkili Gece Bakım Kremi yorgun ve enerjisiz cilt, donuk cilt, ilk kırışıklıklar ve küçük kırışıklıklar ve düzensiz cilt tonu için peeling etkili bakım sunar. Kokusuz soyma etkili gece bakım kremi, ilk görünür yaş belirtilerini önlemeye yardımcı olur. Yatıştırıcı ve yumuşatıcı Avene termal suyu bakımından zengindir.

Avene A-Oxitive Yaşlanma Karşıtı Peeling Etkili Gece Bakım Kremi

Bu ürünü satın almadan önce pek çok yorum okudum ve büyük bir kısım cildini kuruttuğunu, soyduğunu yazmıştı. Ürün de zaten gece kremi diye yazınca agresif bir asitli ürün performansı bekliyordum. Web sitesinde ‘Bir dermatolog tarafından 3 peeling (soyma) seansına eşdeğerdir.’ diye yazınca bu inancım katlandı.

Ürünün içeriğinde retinol mevcut. Fiyatı 400 tl civarında ben bu yazıyı yazarken. Bazı sitelerde 300 tl civarına da gördüm ama genelde 300 tl üzerinde bir fiyatta. Tabi siz bu yazıyı okurken ülkemiz şartlarında kaç tl olur  kısmet artık.

Ürünü kullanmaya korkarak başladım ve o kadar kuruyacağıma inandım ki yorumlar yüzünden ciddi bir nemlendirici yatırımı da yaptım yanında. Ancak kurumak mı! Bunu asla yaşamadım. Hatta üstüne asla nemlendirici sürmedim. Buna ihtiyaç duymadım. Hatta Avene A-Oxitive Yaşlanma Karşıtı Peeling Etkili Gece Bakım Kremi bayağı iyi nemlendirdi. Bir kez bile yanma batma hissetmedim. Sanki retinol krem değil güçlü bir nemlendirici satın almıştım. İstisnasız her kullanım sonrası üzerini okuyup ‘Lan acaba doğru ürün mü aldım.’ diyordum. Aslında içeriğini okuduğumda öyle güçlü bir kuruluk olmaz ya demiştim. Ama yorumlar beni önyargıya yönlendirdi. Çok konforlu bir şekilde kullandım. Aldığım nemlendiricileri açma ihtiyacı bile duymadım. Cildime her gece retinol değil onarıcı bir krem sürüyor gibiydim. Sahip olduğum pek çok nemlendiriciden daha iyi nemlendirdi. Peki ürünün cilt tonunu düzenleme ve kırışıklık için etkisi nasıldı? Bu ürünü dibine dek sıyırarak kullandım. Ve bu ürünü kullanırken gündüz c vitamini kullanmak dışında pek bir aydınlanma, pürüzsüzlük adına bir şey yapmadım. Bence cilt tonunu düzenlemesi gayet iyiydi. Ben işe yaramaz diyordum ama kesinlikle ufak pütürlerimde de etkisini gördüm. Cildim de leke sorunu yoktu kullanırken. En azından gözle gördüğüm bir lekem yoktu. Genel bir aydınlanmayı C vitaminim ile beraber sağladı. En korktuğum cilt sorunu pürüzlerdir. Bu konuda da beni rahatlattı ama kırışıklık için bilemedim açıkçası. O konuda kararsızım. Yani ben pek de o konuda bir fark göremedim.

Avene A-Oxitive Yaşlanma Karşıtı Peeling Etkili Gece Bakım Kremini kullanmak isteyen arkadaşlar, muhakkak dikkatlice kullansınlar. 15 seneye yakın asitli ürün deneyimim var. Güçlü bir retinol deneyimim de var sayılır. Bu nedenle belki bende kurutma etkisi hiç olmadı. Siz yine de dikkatli kullanın, cildinizi dinleyerek ve bir nemlendiriciden destek alarak. Gündüz muhakkak güneş kreminizi kullanın. Ben yeni maceralara yelken açacağım elbette. Hiç durur muyum?

Yazar

Yorum Yaz