Dior’un J’adore L’Or parfümü, Francis Kurkdjian‘ın elinden çıkmış bir eser. J’adore‘un çiçeklerin güzelliğini, nüanslarını ve renklerini oynayarak zenginleştirdiği bu parfüm, benim için gerçekten güzel bir deneyimdi.

Dior şöyle anlatmış parfümü. Portakal çiçeği, yasemin grandiflorum ve centifolia gülü mutlak notaları arasında bir diyalog oluşturan dolgun ve şehvetli bir parfüm özü. Hem güçlü hem de şehvetli bir çiçek özünde tüm ihtişamıyla açan bu çiçekler, J’adore‘un gerçek altınıdır.

Çiçek kokusu sevenler için gerçekten denemeye değer bir parfüm olduğunu düşünüyorum. Benim için büyüleyici olmasa da, büyük zevkle kullandım. Hala favorim elbette klasik olanı. Bir kısmını dekantta satarak bitirdim ve her gün kullanmaktan keyif aldım. Özellikle gün içinde hareket halindeyken burnuma gelen bu harika koku, beni gerçekten mutlu etti. Yaseminin baskın olduğu bir buket gibi, ancak keskin olmaması ve baş ağrıtmaması büyük bir artı. Kokusu, oturaklı ve temiz bir olgun kadın kokusu gibi. Alien’e benzetilse de, kesinlikle kendine özgü bir koku. Başlangıçta evet benziyor ama sonra yasemin ortamı ele alıyor. Aliene benzer bir dnası var denebilir tabi.

Parfümün kalıcılığı da oldukça etkileyici. Sabah sıkıldığında akşama kadar üzerinizde hafif bir iz bırakıyor. Bu da günlük kullanım için ideal bir özellik. Fiyatı biraz yüksek olsa da, çiçek kokusu sevenler için harika bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Fiyatı daha uygun olsaydı, belki daha cazip olabilirdi, ancak çiçekseverler yine de gözardı etmesin.

Sonuç olarak, Dior J’adore L’Or parfümü, çiçek notalarının zarif bir birleşimiyle oluşturulmuş, sofistike ve etkileyici bir koku. Kalıcılığı ve çiçek buketini andıran kokusuyla her zaman zevkle kullanacağım kokular arasında yer alacak. #tavsiyeseverparfüm #tavsiyeseverdior #dior #diorjadore #diorjadorelor

Yazar

Yorum Yaz