Merhaba arkadaşlar,

Çiçeksi, ağır olmayan, sulu, kremsi parfüm arayışlarım devam ediyor. Guerlain markasının ikonikleşmiş bee bottle parfümlerinden birine sahip olmak çok istiyorum. Bence hoş kokular, hoş şişeler. Efsane arı şişelerinden biri benim olmalı. Bu parfüme düz şişesiyle sahip olabildim. Kısmetimde bu varmış.

Guerlain L’Instant de Guerlain Parfüm Yorumu

Guerlain L’Instant de Guerlain parfümü ilk kokladığım andan itibaren zevkle kullandım. Almadan önce internette sıkı bir araştırma yaptım ve şok oldum. Yorumlar inanılmaz bambaşkaydı. Her parfüm için kişilerin yorumları farklı olabilir ama bu denli bambaşka yorumlar başla parfümde görmemiştim. Kesinlikle sevmem diye aldığımı inkar edemiyorum. Ama ilk dekantta satın aldım ve bu parfüme nasıl kötü yorum gelir dedim. Çok ağır kış kokusu diyenler beni şaşkına uğrattı. Tertemiz, ıslak mendil kokularını andıran bir koku kendisi.

Guerlain L’Instant de Guerlain Parfüm notaları ile beni kendine çekmişti. Yorumlar korkutmuştu. Notaları dinlemekle iyi ettim sanabilirsiniz ama notaları ile de alakasız olduğunu inkar edemiyorum. Mandalina, portakal, kırmızı elma kokusu asla almıyorum. Ama bergamut okey. Manolya, iris, yasemin, ylang ylang mesela. Bu notalar beni kudurttu. Ama burnuma menekşe kokusu daha çok geliyor. Bal, vanilya, misk, amber… Yok yani bunları da almıyorum. Hafif asla öksürtmeyen bebek kokusunu andıran bir pudra alıyorum belki. O da belki. Notalarını bu kokuda ayırt edemediğim için çok iyi harmanlanmış falan diyip parfümden anlıyor gibi davranıyorum.

Guerlain L’Instant de Guerlain kalıcı mı? Benim tenimde ve sıktığım herkesin de deyimine göre aşırı kalıcı. Bu tarz kokular kalıcı değil diye düşünürdüm. Çünkü bence ağır bir koku değil. İnanılmaz diyebileceğim bir kalıcılık gösteriyor tenimde. Kıyafetlerimden çıkmıyor desem yeridir zaten. Çok beğendim. Çok güzel.

Guerlain L’Instant de Guerlain yaz kokusu mu, kış kokusu mu? Bence her mevsim kokusu. Rahatlıkla en sıcak havalarda da en soğuk havalarda da büyük zevkle kullandım. Yeniden alacağımı sanmıyorum. Bayağı sıkıldım. Eşsiz bir koku da değil. Dedim ya temiz, bebek pudramsı, menekşemsi ıslak mendil kokusu gibi. Koklayınca size tanıdık gelebilir. Çevremde kime sıktı isem yorumları çok farklı oldu. Ama istisnasız hepsi gülümsedi ve çok güzel bir koku dediler.

Yazar

Yorum Yaz