Zadig & Voltaire This Is Her Parfüm

Zadig & Voltaire This Is Her Parfüm

Sık sık övüldüğüne şahit olduğum ama dikkatimi de pek çekmeyen bir kokuydu kendisi. Hatta hiç dikkatimi çekmiyordu. Yorumları beni tahrik etti ve dekanttan bir tane edinmek istedim.

Zadig & Voltaire This Is Her Parfümü yorumlamak benim için oldukça zor oldu. Uzun süre kokusunu algılayamadım. Kokmuyor bu falan dedim hatta. Bazı kokularda bana böyle oluyor ama sonradan algılıyorum kokuyu. Bunda da aynısını yaşadım.

Zadig & Voltaire This Is Her Parfüm bence unisex bir koku. Koklayınca asla erkeksi demem ama erkekler de kullanır rahatlıkla. Temiz bir koku. Böyle yumuşak, süt, krema gibi kokan bir koku. Ama kremşanti tarzı şekerli bir koku da değil. Bu beni şaşırttı. Böyle bir şişede böyle bir koku beklemiyordum.

Zadig & Voltaire This Is Her Parfüm ağır bir koku değil ama yine de o tatlımsı kremamsı kokusu nedeniyle kışın kullanmayı daha çok tercih edeceğim bir koku. Soğuk havalarda böyle kokmak daha çok hoşuma gider.

Zadig & Voltaire This Is Her Parfümü size anlatırken tanıdık bir koku gibi düşünebilirsiniz. Hayır, bence farklı. Bu kokuyu başka yerde kokladığımı sanmıyorum. Sakin, dingin, masum bir koku. Bilemedim. Değişik geldiği için sık sık koklamak istiyorum. Ama bir yandan da sıkıcı buluyorum. Bence genel beğeniye uygun. Kimse tiksinmez, herkes kullanır. Ama büyük aşkla kullananlardan olmam ben. Büyük aşıkları var. Biliyorum. Bu tarz kokuları seviyorsanız, sakin kokulardan haz ediyorsanız, içinizi ısıtacak, baymayacak bir koku.

Üst- yasemin, pembe biber, ipek ağacı çiçeği,

Orta- kestane, krem şanti, vanilya,

Alt- sandal ağacı, kaşmir ağacı.

Kalıcılığının zayıf olacağını düşünmüştüm ama aksine oldukça kalıcı oldu tenimde. Çevreye buram buram yayılmadı sanki ama tenimde gün boyu kendini hissettim. Bir parfümden çok bir kremin kokusu olsaydı daha iyiydi sanki. 😂

Yazar

Yorum Yaz