Yves Saint Laurent Supreme Bouquet parfüm deneyimimi paylaşmak istiyorum. Bu parfümle ilgili merakım uzun bir süredir devam ediyordu; fakat deneme şansı bulamamıştım. Mağazalarda tester bulunmaması sebebiyle satın almadan önce kokusunu deneyememiştim. Ancak sonunda bir şans vermek için aldım ve ne yazık ki hayal kırıklığına uğradım.

Yves Saint Laurent Supreme Bouquet parfüm

Parfümü ilk sıktığımda, çok farklı bir kokuyla karşılaşmadım. Kokusu oldukça sıradan ve bilindik geldi. Tenimde özgün bir koku hissetmedim. Çiçek ve meyve notalarının tatlı karışımıyla, genel olarak kadınlar arasında popüler olan bir koku olduğunu düşünüyorum. Ancak benim tarzıma pek uygun değil. Önceden deneme imkanım olsaydı, kesinlikle satın almazdım.

Kokusunun kötü olduğunu söyleyemem, çünkü kötü değil; sadece beklediğimden çok daha sıradan ve tatlımsıydı. Ancak tenimde bir süre sonra sıkılmaya başladı çünkü hiç değişmiyordu. Sümbül ve bergamot notalarını tenimde pek hissetmedim. Bu parfümü kış aylarında daha çok tercih edeceğimi düşünüyorum, çünkü ağır bir koku.

Birçok kadın tarafından beğenilen ve seksi bulunan bir koku olduğunu duydum, ancak benim için maalesef aynı şeyi söyleyemem. Ben daha kremsi ve hafif kokuları tercih ediyorum. Bu yüzden kış aylarında kullanmayı düşünüyorum. Belki o zaman daha fazla keyif alırım.

Bu parfümün 30 yaş üstü için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Alien tarzı kokuları sevenlerin beğenebileceğini tahmin ediyorum.

Performansı, kalıcılığı ve silajı açısından oldukça başarılı buldum. Ancak, benim için orijinal şişeye değecek kadar eşsiz bir koku değil. Zaten benzer niteliklere sahip başka kokularınız varsa, koleksiyonumda yer açmayabilirsiniz. Ancak bu tarz bir koku arıyorsanız, Supreme Bouquet‘un performansı tek başına yeterli olabilir. Bu içerikte başka bir koku satın almanıza gerek olmayabilir. Hatta doldurma parfüm markaları bu ürünü üretiyorsa onlardan da tercih edilebilir. Taklit edilmesi zor bir koku olduğunu ve farklı olduğunu düşünmüyorum.

Sonuç olarak, Yves Saint Laurent Supreme Bouquet parfümü beni hayal kırıklığına uğrattı. Kokusu benim için çok tanıdık ve farklılık aradığım özgünlüğü sağlamadı. Ancak herkesin teninde farklı bir etki bırakabilir, bu yüzden denemekte fayda var.

Yazar

Yorum Yaz