Yves Saint Laurent Libre Intense EDP

Yves Saint Laurent Libre Intense EDP

Üst: Mandalina – bergamot – Fransa’dan lavanta

Kalp: Diva lavanta özü – yasemin – orkide– Fas’tan portakal çiçeği

Dip: Madagaskar’dan vanilya – vetiver – gri amber – Venezuela’dan tonka tohumu

Ysl Libre çıktı, ortalık inledi. Kendisini övmeyen link verici kalmamıştı sanırım. Reklam çalışmaları başlamadan önce şişesi nedeniyle ilgimi çekmişti. Bu şişede ilgimi çekecek, nazik bir koku olur diye düşündüm. Devamlı satın alma hissimi devamlı link verenler köreltti. Tiksindim desem yeridir. Dekantta normal versiyonunu ve intense versiyonunu görünce ikisini de satın alıp merakımı yendim. Çok iyi oldu.

Yves Saint Laurent Libre Intense EDP için öyle yorumlar vardı ki beklenti büyük oluyor doğal olarak. Öyle güzel, böyle güzel, harika, büyüleyici, efsane… Devamlı bu yorumları gördükçe beklentinin yüksek olması çok normal.

Kokuyu çiçeksi-kremsi olarak adlandırabilirim. Ben içinden bir narenciye kokusu alamıyorum. Kremsi, şekerli, vanilyalı bir kokuya dönüyor giderek. Bu kremsilik altında hafif hafif başka kokular da alıyorum ama karmaşık geliyor, tam çıkaramıyorum. Yani nasıl desem koklayınca sıradan ya diyorum ama kokuyu biraz dinleyince diğer notaların da ben burdayım dediğibi duyar gibi oluyorum. Bu alttan bağıran notalar her neyse kokuyu ağır, şekerli bir koku olmaktan kurtarıyor gibi. Sizi yoracak bir koku diye düşünmeyin. Kullanması zevkli. Ama asla övülecek yanını da görmedim. Benim için asla waaouw parfümü değil. Hatta alırsam da şişesi için 30 ml boyunu alabilirim, kokusu için almam. Koku beni hiç etkilemedi. Satın alırsam intense olanı alırım. Kışa daha uygun bir koku ve tabi oldukça yoğun ve kendini belli ediyor. Genelde ben intense versiyonları hep tercih etmişimdir. Çok daha kalıcı olduğu için. Ysl Intense, diğerine göre çok farklı değil. Sadece daha yoğunu. 2 fıs yerine 1 fıs diyeyim. Büyük farklar yok arada ama Intense olanı yazın kullanmam mesela. Vanilya bayağı belli ediyor kendini.

Yazar

Yorum Yaz