Youngblood Mineral Rice Setting Powder

Merhaba arkadaşlar,
Bugün Youngblood setten çıkan Mineral Rice Settin Powder hakkında her zaman ki gibi kısa ve öz konuşalım istedim. Tam boyu 10 gram olan pudranın bende olan boyu ise 3 gram. Youngblood markası mineral makyaj markası olup eczanelerden ve ya online eczanelerden temin etmek mümkün. Maalesef hem pahalı olması hem de deneme imkanının az olması nedeniyle bu tarz mineral makyaj markalarına yerli bloglarda rastlamak diğer ürünlere rastlamaktan daha zor. O nedenle ben güzellik blogumda bu tarz markalara daha çok yer vermek istiyorum.

makyaj blogu
Youngblood Mineral Rice Setting Powder

Ürün yuvarlak, sert bir ambalaj içinde. Ambalaj sağlamlık hissini yeterince verdi bana. Ürünün altında ismi, rengi, grami yazıyor. Bende olan rengi Medium. Aşağıda göreceğiniz gibi tuzluk şeklinde bir kullanımı var ve bu kullanım beni en ürküten kullanım şeklidir. 🙂

kozmetik blogu
Youngblood Mineral Rice Setting Powder

Peki bu tarz ürünleri nasıl kullanmalıyız? Ben elimin içine ya da ürünün kapağına bir miktar döküyorum. Ve uygun bir kabuki fırça ile uygulama yapıyorum. Sizin nasıl kullandığınızı ise ciddi ciddi merak ettiğimi söylemek isterim.
Peki ürünün vaatleri nelerdir? Sanırım önce vaatleri yani iddiaları konuşup sonra düşüncelerime geçsem daha iyi.
Ürün diyor ki ben yarı şeffaf bir sabitleme pudrasıyım. Beni dilersen pudra öncesinde baz niyetine uygula. Gözeneklerinin görünümünü hafifleteyim. Dilersen de likit fondoten sonrasında uygula fondotenini sabitleyeyim. Parlamalara engel olayım. Pudra öncesi yine pudra formlu bir baz bana ilginç geldi ama aşırı kuru cildimde bunu denemedim.
Ürünü ben genelde ya tek başına nemlendirici üzerine sürüp çıktım ya da fondoten ve kapatıcımı sabitledim. Her iki şekilde de kendisinden memnun kaldım. Yumuşacık ve incecik olduğu için yormadan, kurutmadan, ürünümü sabitledi. Tek başına kullanımda ise gün boyu parlamadan korudu. Ürün renk verme konusunda bir iddiası yok ancak kırmızılıklarımı sanki biraz nötrledi. Bunu bence medium rengi olması ile sağladı. Daha açık rengi olsaydı kırmızılıklarımda bir işe yaramazdı.

guzellik blogu
Youngblood Mineral Rice Setting Powder
Ürünün bende olan medium rengi yukarıda gösterdim. Bence parasını hakeden bir ürün. 140 Liraya satılan bu ürünü alırken pek çok kampanyadan yararlanıp çok daha indirimli alabiliriz. 10 gram ürün de bayağı iyi bence. Kuru ciltler için gereksiz olduğunu düşünüyorum. Özellikle kış aylarında. Ancak karma ve yağlı ciltler için iyi ve daha temiz içerikli bir tercih olacaktır. Gözenek sorunum olmadığı için gözenekleri gizleme konusunda mahareti cidden var mı test edemedim.

3 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe