Merhaba arkadaşlar, XP Real Face Fondöten ne zamandır sorulan bir üründü.  XP ürünlerini kullanır mısın, düşüncelerin nedir diye çok soru aldım. Öyle olunca ben de denemeden yapamadım. Şımarıklık gibi olsun istemem cildimi pahalı fondotenlere alıştırdığımı söyleyebilirim. Özellikle uygun fiyatlı denediğim hangi fondöten varsa çoğundan memnun kalmadım. O nedende bundan da zerre ümidim yoktu. Ancak blogumda eksik olmaması lazımdı ve çok merak edilen ürünü benim de denemem lazımdı. 

XP Real Me Fondöten
XP Real Me Fondöten

Ambalaj olarak Maybelline Fit Me Fondöten gibi diyebilirim. Gayet kullanışlı bir ve klasik bir ambalaj olduğunu söyleyebilirim. XP Real Face Fondöten  en azından ambalaj konusunda benden tam not aldı. Fiyatına göre daha iddialısını beklemek zaten haksızlık olurdu. 

XP Real Face Fondöten
XP Real Face Fondöten

Bende olan ürünün rengini şişesinde göremedim. O nedenle tam adını söyleyemiyorum renginin. Bana bir tık koyu gelse de boynumu kapatınca çok da göze battığını düşünmüyorum. Hatta bana çok yakışan bir renk oldu bence. 😂 

XP Real Face Fondöten
XP Real Face Fondöten

XP Real Face Fondötenin cildimde duruşunu elbette göstereceğim. Ama önce çoook ama çok sorulan içerik kısmını sizinle paylaşıyorum. Daha evvel olan içerik paylaşımlarımda olduğu gibi yorumsuz bir şekilde yine size sunuyorum içerik kısmını. Bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi olmadığım için yorum yapmayı uygun bulmuyorum. 

XP Real Face Fondöten
XP Real Face Fondöten

En merak edilen kısım sanırım cildimde nasıl durduğu. Öncelikle cilt tipimden söz etmem iyi olur. Kuru ciltliyim. XP Real Face Fondöteni kullanmadan önce az da nemlendirsem çok da nemlendirsem cildimde kuruma yapmadı. Yapay, cakey denen o görüntü oluşmadı. 


Kalıcılık olarak bir hayli tatmin etti beni. Altına baz kullanmadığım zamanlarda bile günü çok rahat çıkardım. Kuru ciltli olduğum için parlama sorunum pek olmaz. Hatta parlama olsun diye çok isterim. Pudra kullanmadığım halde parlamıyor işte. 😭 Kapatıcılık orta ve yüksek arası. Üzerine bir kat daha sürüp arttırmak mümkün ve bu durumda da yapay ve kalın durmuyor. Cildime çok güzel oturdu. Altına gözenek adına bir baz kullanmaz iseniz elbette gözenekleri de belli eder. Çoğunluğu sanki suymuş gibi hafif de bir yapısı var. Yani bence öyle. 😂 10 Lira gibi fiyatlara bulmanın mümkün olduğu bir ürün. Bence denemeye değer. 😂 Belki şans vermek istersiniz diye yazmak istedim. 

Yazar

1 Yorum Var

  1. Markanın sadece lip balmını kullandım sanırım ama fikir açısından bu yazı iyi oldu. Kuru cildimde haşır huşur durmayan, altına 100ml nemlendirici kullanmayı gerektirmeyen fondötenleri seviyorum. Bulursam alayım o zaman.
    Ama o kadar gizemli bir marka ki bu hakkında çok fazla bilgi edinmek mümkün değil sanırım.
    Paylaşım için teşekkürler:)

Yorum Yaz