Viktor Rolf Flowerbomb

Viktor Rolf Flowerbomb parfüm. İsmi ve şişesi nedeniyle sık sık denediğim ama bir türlü sevemediğim bir parfümdü kendisi. Tatlı şişesi ve rengi, çiçek kokacağını vadeden ismi ile hep bu parfüme elim giderdi. Denerdim, bu ne ya der geri bırakırdım. Ama aylar sonra ‘acaba o gün tam alamadım mı kokuyu?’ diye düşünür, yeniden dener ve yeniden hüsrana uğrardım. En sonunda dekant olarak alayım, bir süre detaylıca kendisini inceleyeyim dedim.

üst notalar: bergamot, osmanthus, çay

orta notalar: yasemin, frezya, afrika portakal çiçeği, gül, orkide

alt notalar: misk ve paçuli

Bende edp versiyonu var. Edt versiyonu biraz daha kullanılabilir. Ama edp benim için fazla ağır. Oldukça şekerli bir koku. Hani tatlı diyemiyorum. Direkt şekerli kokuseverlerin bayılacağı cinsten. Biliyorum inanılmaz seveni var, müdavimi var. Ama hayır. Asla benlik değil. Allahtan içinde bergamot falan var. Yoksa daha da ağır olabilirdi.

Viktor Rolf Flowerbomb parfüm bana oldukça sıradan geliyor. Hani böyle bir markette bile kokladığımız kokular gibi. Belki de şekerli parfümseveler sayesinde burnumuza bu kokular çok sık geliyor olabilir. Çok satılan, çok sevilen, taklitlerinin de bolca olduğu bir koku neticede.

Yazar

Yorum Yaz