Bugün sizlere, parfüm dünyasında zarafet ve şıklığın simgesi haline gelmiş bir başyapıt olan Versace Crystal Noir’dan bahsedeceğim.

Versace Crystal Noir

Versace Crystal Noir, başlangıcında çiçeksi ve meyvemsi notalarla sizi karşılıyor. Üst notalarda zencefil, biber ve kakule ile açılan parfüm, orta notalarda beyaz çiçeklerin zarafetini ve şehvetini sunuyor. Gardenya, peony ve tuberose gibi çiçeksi notalar, parfümün kalbindeki zenginliği oluşturuyor. Alt notalarda ise amber, musk, paçuli ve sandal ağacı gibi derin ve sıcak dokunuşlar parfümü tamamlıyor.

Kendisi ile defalarca yollarımız kesişti. Hatta bir keresinde bana hediye edildi, sıktım ve hediyeyi geri verdim. Çünkü bu parfüme her zaman ilk kokladığım o hali ile not verdim. Çok ağırmış deyip burun kıvırdım. Oysa internette hakkında muhteşem yorumlar vardı. Kokuyu temiz, kremsi, yumuşak, harika diye tanımlıyordu kullananlar. Ben hayretle okurdum bu yorumları.

Mersin Forum Boyner mağazasında Halime Hanım da bana bu kokuyu önerdiğinde burun kıvırdım. Ama Halime Hanım, ısrarla yeniden denemem ama biraz bekleyip öyle koklamam konusunda ısrarcı oldu. Ona hak verdim. Pek çok kokuyu bu şekilde sevmişimdir. Yine de bu koku için o ihtimali görmüyordum. O gün o kadar çok parfüm sıktım ki ben Crystal Noir’in kokusunu tam anlayamadım ve yine sevemedim. Eşime koklattım, fikrini almak istedim. Genelde eşim çok da hevesli parfüm denemez. O gün çok denediğim için de biraz yorgundu. Parfümü kokladı, gülümsedi ‘Oh çok güzelmiş.’ dedi. İnanın o jest, o mimik, o ses tonu… Kocamda bunu görmem imkansız. Parfümü çok beğendiğini hemen anladım. Ama bir şey demedim. Bir süre sonra yanıma geldi ve ‘Az önce kokladığım kokuyu alacaksın değil mi, harikaymış.’ dedi. Ben kokladığımda ise hiç etkilenmemiştim. Ama eşiniz böyle bir tepki verse o kokuyu almaz mısınız?

Sakin kafayla ürünü temiz tenime ve kıyafetlerime sıktıkça hakkındaki o övgü dolu yorumlara hak verdim. Kremsi, yumuşacık, temiz, kadın kadın kokan bir koku. İnanılmaz kalıcı. Kalıcı ötesi kalıcı. Etrafımdakiler kokumu alıyor, soruyor. O temiz koku arasına serpilmiş biber parfüme öyle yakışıyor ki. Onu temiz, kremsi diye tanımladığımız diğer kokulardan farklı kılıyor. Sıradan bir kremsi koku değil. Ben ki limon kokusu aşığıyım. Bu parfümü en hafif parfümü sevenler bile kullanabilir. Çok genç yaştaki arkadaşlara önermiyorum. Biz orta yaş kadınlara bırakın bu fıstığı. Seksi, bakımlı, hoş kadın kokusunu bize bırakın. Sanırım 40’lı yaşlarıma yaklaştıkça bu tarz kokular daha çok hoşuma gitmeye başladı. Ya da kokladıkça notaları daha iyi anlamaya başladım artık.

Crystal Noir, bence yaz sıcağında gündüz kokusu değil. Kış, sonbahar, serin yaz akşamları için ise güzel bence. Rüzgar estikçe burnuma gelmesi eşsiz bir deneyim. 1 saat sonraki hali efsane. Hindistan cevizi benim tenimde kendini belli etmedi. Ama biberin, amberin tenime bu kadar yakışacağını asla tahmin edemezdim. Sandal ağacı ise kokuya afrodizyak etkiyi tam ayarında vermiş.

Bu eşsiz parfüm, benzersiz bir kadınlık hissiyatı sunan sofistike bir seçenek bence.

Versace Crystal Noir, gece davetlerinden özel günlerinize kadar her anı özel kılmak için ideal bir tercihtir. İçinde barındırdığı benzersiz notalar, parfümü taşıyan kişiyi adeta bir sanat eseri gibi öne çıkarır.

Bu parfüm, benim kişisel favorilerimden biri haline geldi. Siz de Versace Crystal Noir‘un büyüleyici dünyasına adım atarak, özel anlarınıza unutulmaz bir dokunuş katabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz