Valentino Born in Roma Yellow Dream erkek parfümü, baştan çıkarıcı notalarıyla bana zevkli bir deneyim sundu. İçerdiği sıcak notalar, aslında erkek parfümü olmasına rağmen, beni etkileyici bir şekilde cezbetti. Bence unisex bir koku. Zamanla klişe bir erkek kokusuna dönüşse de, başlangıçta farklı ve etkileyici bir hava yaratıyor.

Valentino Born in Roma Yellow Dream

İlk sıkışımda farklı bir koku gibi gelen Yellow Dream, yarım saat içinde tene yaklaşarak daha sıcak bir hale bürünüyor. O çılgın deli dolu koku oturaklaşıyor ve içerdiği vanilya, zamanla kokuyu hakimiyeti altına alıyor. Bu değişim, parfümün karakterini vurguluyor ve kullanıcıya zamanla farklı bir ruh hali yaşatıyor.

Kokunun açılışındaki ferahlık zamanla oturaklı bir kokuya dönüşse de, Born in Roma Yellow Dream hala diğer pek çok kokuya göre oldukça ferah kalıyor. Başta baskın gelen karanfil, yarım saat içinde vanilya ve süt kokusuyla birleşerek benzersiz bir dokunuş kazanıyor. 1 saate yaklaştıkça artık bir ten parfümü oluyor. Bu parfümü tarz olarak Scandal erkek versiyonuna biraz benzetiyorum. Daha sütlü, kendini belli edemeyen bir koku. Scandal, sabahtan akşama dek hep başroldedir.

Zaman geçtikçe silajın düşmesiyle bir miktar heyecanımı kaybediyor gibi olsam da bu hala güzel bir koku. Seksi bir etki bekleyenler için belki biraz hafif kalabilir, ancak ferah ve etkileyici karakteriyle dikkatimi çekiyor. Intense versiyonunu bulursam denemeyi düşünüyorum; belki o benim istediğim yoğunluğu daha çok sunabilir. Bu parfümü kadın olarak kullanmam, ona duyduğum ilgi ve tekrar satın alma isteğim, onun benzersiz olduğunu düşündürmesin size. İlk 10 dakikada olduğu gibi olsa evet ama 1 saat sonra kendini belli edemeyen bir havaya bürünüyor. Bense o parayı veriyorsam devamlı kendini belli etsin isterim.

Yazar

Yorum Yaz