YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN FAR FIRÇASI

Merhaba arkadaşlar,
Yeniden beraber olmak ne güzel. Makyaja yeni yeni başladığım zamanlarda en büyük problemlerimden biri iyi göz makyajı yapmaktı. İyi göz makyajı için işini iyi yapan fırçalar büyük önem taşır. Çünkü eller acemidir. Çoğu zaman nasıl hareket edeceğimizi bilmeyiz. Dağıtma, gölge verme, fazla gelen farı temizleme… Tüm bunları ve daha fazlasını güzelce yapmak için elbette tekniklerin ve el becerisinin gücünü inkar edemeyiz. Ancak zaten yeni başlarken bu verilere sahip değiliz. Üzerine farı almayan, iyi dağıtmayan kötü fırçalarda başa bela olursa göz makyajının güzel olması çok zor. Ben size bugün ilk makyaja başladığım zamanlarda çok çok memnun olduğum, hala da göz bebeğim olan fırçalardan söz etmek istiyorum. Bu iki fırça yeni başlayanlar için çok kullanışlı olduğu gibi her göz tipinin de işini görür.

uygun fiyatli goz fircasi

The Balm markasının sadece Gratis mağazalarında satıldığını pek çoğumuz biliyoruz. Gratis mağazaları giderek arttığı için bu fırçaları ulaşımı zor fırçalar olarak görmüyorum. Ürünlerin güncel fiyatını bilmiyorum. Sanırım ben zamanında indirimle 15 lira gibi bir fiyata aldım. fırçalar çift taraflı olduğu için 15 liraya iki kullanışlı fırça almış oldum. Şimdi gelin her ikisine yakından bakalım.

uygun fiyatli goz fircasi

Fırçaların tam olarak bir ismi varsa da ben bilmiyorum. Üzerinde yazan yazıları göstermeye çalıştım  ilk fotoğrafta. Bir üstte ki fırçanın bir ucu oldukça geniş. Bilhassa geniş göz kapaklarına sahip kişilerin kullanımına çok uygun. Mesela ben tüm göz kapağıma yahut kaş altıma far uygularken sık sık bu fırçayı kullanıyorum. Fırçanın diğer tarafı ise harika bir karıştırma fırçası. Özellikle kullanımı zor, riskli yoğun pigmentli farların ölçülüce uygulamakta çok yetenekli. Katlanma bölgesi geniş olan göz kapakları için iyi bir karıştırıcı, dağıtıcı.

uygun fiyatli goz fircasi

Bu fırça ise ilkine göre daha küçük. Küçük göz kapakları için çok kullanışlı. Bir tarafı ile göz kapağına farı yapıştırmak, oturtmak için çok uygun. Hatta gözün orta kısmına farklı renk bir far uygulanacaksa elim ilk buna gider. Ya da gözün dış kısmına bir c çizilecekse, ters yatmış bir v çizip gölge verilecekse bu fırça çok kullanışlı. Alt kirpik diplerime defalarca bununla far uyguladım. Diğer tarafı ise gözün dış kısmına verilen gölgeyi dağıtmak için, tüm farı karıştırmak için hatta gözün katlanma bölgesi için kullanışlı. Genelde küçük göz kapakları için karıştırma fırçası olarak bunu tercih ediyorum.

uygun fiyatli goz fircasi

Son olarak fırçaların birbirine benzer taraflarını yanyana göstermek istedim. Fırça kılları çok yumuşak değil. Ama çok sert de değil. Çok bastırmadan nazik hareketlerle uygulama yapmak göz bölgemiz için önemli. Bu zamana dek hiç kıl dökmediler.  Hiç deforme olmadılar. Fırçaların ucunda plastik bir koruyucu kapak oluyor. Ben o şeffaf kapağı bir tarafın kıllarını korumak amaçlı geçiriyorum ve korumasız kısım yukarda olacak şekilde fırça kabımda dik tutuyorum fırçaları.
Bu haftalık benden bu kadar arkadaşlar. Tavsiye ettiğiniz uygun fiyatlı göz fırçası varsa merakla önerilerinizi bekliyorum.


İçerik Bloggerlar Paylaşıyordan alınmıştır.

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe