URIAGE TERMAL SU

Merhaba kizlar, Nasilsiniz bu sicak yaz gününde? Ferahlatacak birşeyler arayisi sizde de vardir sanirim ;)) Çanta da vantilatör taşıma imkanimiz olmadigina göre başka çareler aramali. İlk aklima Mac Fix Plus geliyor. Ee canim Mac’ in fiyatlari aldi basini gidiyor. High ende oynuyor kendisi. Bu durumda aklima ne mi geliyor? Tabii ki yillardir vazgeçilmezim termal su. Termal su seruvenime Avene ile basladim. Sonra La Roche Posay, Vichy gibi termal su satan markalari da denedim. Termal su için söylenecek çok şey var ama bi yandan da pek şey yok gibi ;))) Termal su neden kullanilir diye soru soranlar olabilir. Bilhassa daha önce kullanmamis olanlar sorabilir. Termal suyun asil amaci yatistirmak. Gunesten kizaran ciltlere, agdadan , trastan tahriş olan ciltlere uygulanabilir. Kullanim amaci çok geniş. Küçük boylarini at cantana ve bunaldikca cikar sık… Peki ben genelde ne amaçla kullaniyorum. Bilhassa yazlari bunaldikca yüzüme, dekolteme fis fis yapiyorum. Makyajimi her temizledikten sonra sıkıyorum. Sabah uyanir uyanmaz, gece yatarken fis fisss. Canim ne zaman isterse yani. İçinde bulunan minerallerin canlilik ve dirilik verdiğini düşünüyorum. Peki Uriage hakkinda neler düşünüyorum.

URIAGE TERMAL SU
Uriage termal su
Pek çok termal su gibi Uriage’nin de 150 ml boyu var. Bu konuda Avene daha avantajli bence. Çünkü 300 ml boyu var. Daha ekonomik oluyor. Ve uzun sure gidiyor. Kullanim sikliginiza göre ne zaman biteceği değişiyor doğal olarak  sanirim 150 ml Uriage bana en az 2 ay yetti. Hatta daha uzun ama hatırlamadim tam olarak. Acikcasi tekrar almayi düşünmüyorum. Evet fena değil güzel ama Avene nin ekonomik boyu varken bunu tercih etmem. Hem Avene i kullanirken daha bariz bir fark vardi. Bunu kullanirken sanki bir fayda hissetmedim. La Roche Posay ‘in yatistirma özelliğinin daha fazla olduğunu okumustum. Bina rağmen ben Aveneciyim ;))) Eğer ilk kez termal su deneyecekseniz bence bu Uriage değil Avene ya da La Roche Posay olmali.
URIAGE TERMAL SU
Uriage termal su
Sikma mekanizmasi da bu şekilde. Klasik. Ben sikma mekanizmasini begenmedim. Avene gibi her yere eşit ve dengeli dagilim saglamadi.
Peki siz neler düşünüyorsunuz termal sular hakkinda. Kullandiniz mi hiç termal su? Ya da hali hazirda zaten kullandiginiz bir termal su var mi???  Bu konuda ki her yorumu merakla bekliyorum.

Posted via Blogaway

2 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe