Daha ülkemize gelmeden namını duyduğumuz meşhur maskara Too Faced Better Than Sex Mascara bugün benim konuğum oldu. Uzun süredir ara ara elime geçen bir ürün. Ben bir kere satın aldım, daha da bulaşmadım. Ama sık sık setlerden çıkınca sık sık kullanma imkanım oldu.

Too Faced BETTER THAN SEX MASKARA

Too Faced Better Than Sex Maskara çok fazla fanatiğe sahip. Şaşırtıcı derecede küçük boyu daha çok seviliyor. Oysa fırçası falan aynı. Bilemedim sebebini. Fırçasına muadil pek çok ürün çıktı. Ama hiçbiri bunun yerini tutamadı. Tutsaydı iyiydi çünkü bu yazıyı yazarken küçük boyu bile 140 tl. Ülkemizin kaderi işte.

Too Faced Better Than Sex Maskara

Meşhur maskaramız böyle tombik tombik bir fırçaya sahip. Kıl fırça sevenleri memnun edecek cinsten. Ortasından hafif içeri basık. Bu maskarayı sevmeyen sayısı çok az. En sevmeyen bile verdiği dolgunluğa hayran. Bir Güzellik influencerı olarak ben de daha ülkemize gelmeden edinmiştim bu maskarayı. Daha evvel de yazdım ama yeniden yazasım geldi. Zira artık ülkemizde Sephora’da satılıyor. Bize de yeniden hatırlatmak kalıyor.

Too Faced Better Than Sex Maskara

Too Faced Better Than Sex Maskara bende bu şekilde duruyor. Bu da benim için tatmin edici bir görüntü değil. Ama kirpikleri yapıştırmaması iyi. Kıl fırçalar genelde yapıştırır. Ağır bir maskara değil ama cılız, seyrek, ince, düz kirpiklerim yine de gün içinde düşüyor bunu sürünce. Kirpiklerinizde düşme sorununuz varsa denemeden almayın derim.

Maskaranın artıkları

Hacim vermesi ideal. Bulaşma, akma yapmıyor. Çok ıslak bir yapısı yok. Topak topak olmuyor. Kirpikleri ayırıyor. Üstelik kıl fırça olmasına rağmen. Kirpiklerinizde düşme sorunu yoksa uzatma konusunda da seversiniz. Deli gibi uzatmıyor ama bi tık daha uzun gösteriyor. Kirpiklerde gün boyu ağırlık yapmıyor. Kolayca temizlemek mümkün. Sabun ve su bile yetiyor. Çok cılız kirpiklerde dolgunluğu tatmin etmese de orta ayar kirpikler için gayet iyi dolgunluk veriyor. Kat kat uygulamaya müsait bir maskara.

Maskaranın eksileri

Fırçası kocaman olduğu için alışkın olmayanları zorlayabilir. Kirpikleri kavraması zorlayabilir. Göz kapağına bulaşma yapabilir. Her mağazada bulma imkanı yok. Fiyatı pahalı. Düşen kirpikleriniz varsa sizi üzebilir.

Kısaca benim kirpiklere uymuyor ama çevremde pek çok arkadaşım kendisi ile aşk yaşıyor. Riske atmayın, denemeden almayın derim. Kirpikleriz benim gibi ise sizi üzebilir.

Sevgiler, saygılar.

Yazar

Yorum Yaz