Tom Ford Orchid Soleil

Tom Ford Orchid Soleil

Üst- pembe biber, portakal, selvi bitkisi,

Orta- kırmızı lilya, sümbül,

Alt- vanilya, paçuli, kestane, krem kütüğü, orkide

Ambalajının rengi nedeniyle çok seveceğimi düşündüğüm bir koku idi Tom Ford Orchid Soleil. O nedenle dekanttan almak istedim. Parfümün kendi rengini görünce ise biraz gözüm korktu.

Tom Ford Orchid Soleil notaları biraz kafamı karıştırdı. Sever miyim sevmez miyim endişe duydum. Rengini görünce eyvah dedim. Rezalet bir koku beni bekliyor. İlk sıktığım an ‘Oouuu çok da korkmama gerek yok sanırım.’ dedim. Pembe biberi direkt hissettim. Zaman geçtikçe daha kadınsı, hafif pudralı, hafif tozlu çiçek kokuları aldım. Tozlu kokuları sevmem ama bu hoşuma gitti. Hala pembe biberi hissediyordum. Ve bu hoşuma gitti açıkcası. Paçulinin odunsu kokusunu da çok sürmeden hissettim. Bu tozlu kokuyu bana hissettiren pembe biber mi paçuli mi bilemiyorum. Enteresan şekilde hiç haz etmeyeceğim notalar bana büyük bir zevk verdi. Belki de ne zamandır böyle bir koku kullanmadığım için değişiklik iyi gelmiş olabilir.

Tom Ford Orchid Soleil bence kış kokusu. Yazın kullanacağımı sanmıyorum. Kışın sabah-akşam bazı kişiler kullanmayı uygun bulacaktır. Ama ben kışın da akşam kullanmayı tercih ederdim sanırım. Genç kızlar için ise uygun olacağını düşünmüyorum. 25 üstü için daha uygun bence. Ayrıca tenimde durdukça erkekler için de uygun olduğunu düşünüyorum. Unutmayın bu hafif bir koku değil ve kör alışa uygun asla değil. Migren azdırabilir, bazı kişilere kokuya beddua bile edebilir. 😂 Ama tenimle yakaladığım uyumu yakalayan şanslılardan olma ümidi ile en azından dekantını denemeye değer.

Yazar

Yorum Yaz