Merhaba, SVR markasını Türkiye’ de bloggerlarda bir ara çok görür olmuştum. Marka pek çok bloggera yollamştı. Tahmin edersiniz ki ben hariç. 🙂 Ürünler yeni geldiği zaman sosyal medyada markadan gına gelmişti ama daha sonra ürünler bitti ve ben de dahil kimse görmez oldu markayı. Popüler cilt bakım blogumda yer almasını istiyordum zaten. Paris seyahatimde ben de bu markayı eczanelerde sık gördüm. Bir setini denemek için almak istedim. Böylece SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel ile tanışmış oldum. Otele döner dönmez hemen kullanmaya başladım.

SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel
SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel

Benim satın aldığım sette tüm ürünler seyahat boyuydu. O yüzden benim görselimde bulunan  SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel sadece 50 ml. Normalde ise 200 ml ve 70 Lira civarında. Tabii kampanya ve indirimleri takip ederek daha ucuza da almak mümkün. Hem vücut hem yüz için kullanıma uygun. Ayrıca tüm cilt tipleri için.

Kendi cildimden söz etmek gerekirse çok hassas ve kuru bir cildim var. Yaz kış kuruluğun doruklarında yaşıyorum. 🙂

Uzatmadan size SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel hakkında olumlu ve olumsuz gördüğüm özelliklerden söz edeyim.

SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel
SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel

SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel de olumsuz gördüğüm özellikler:

SLS içermesi bence büyük olumsuzluk. Sırf bu nedenle çok beğenmiş bile olsam yeniden satın almam. İçerik kısmını bir üst fotoğrafta görmeniz mümkün. Pek çok temizleyicide olduğu gibi 2. sırada yine sls var. Sls hakkında uzun uzun konuşmak mümkün ama bu yazıda bahsederek sizi sıkmak istemem. Zaten içerik konusunda hassas olanlar bilir, bilmeyenler ise nette pek çok bilgiye ulaşabilir. İyi derecede köpürmesini sls ye borçu diye düşünüyorum. Dermozkozmetik bir marka ama en azından ben bu yazıyı yazarken pek de meşhur değil. Bir Avene, La Roche Posay, Bioderma’nın yakaladığı ünü henüz yakalamış değil. Pr çalışmalarına biraz el atsam iyi olacak sanırım. 🙂 Bu konuda oldukça deneyimim var neticede. 🙂 Her cilt tipine uygun diye belirtmiş olsa da bence çok kuru ciltler ancak çok iyi bir nemlendirme ile kullanabilir SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel isimli ürünü. Her eczane ve kozmetik mağazada bulunması eskiden zor olsa da şu anda nispeten ulaşılması daha kolay.

SVR Topialyse Gel Lavant Temizleyici Jel olumlu gördüğüm özellikler:

İyi bir nemlendirme ile kuru ciltler dahil herkes kullanabilir bu ürünü. Oldukça bereketli. Dermokozmetik markaların temizleme jelleri ile mukayese edildiğinde orantısız derecede pahalı bir ürün değil. Hem yüz hem vücut için kullanılıyor olması oldukça büyük avantaj. Özellikle çok ürün kullanmayı sevmeyenler ya da sık seyahat edenler için.

Yazar

1 Yorum Var

  1. SRV’nin yagli ciltler icin olan temizleme jelini kullanmistim bu yilin basinda. Cildim hassas olmadigi icin SLS beni dusundurmedi. Yalniz jelin bir Avene Cleanence kadar nazik, bir LRP Effaclar kadar etkili olmadigini dusunuyorum. Ancak SRV’nin bir de b vitaminli (niacinamide) gunes kremi var, iste o guzel bir urun.

Yorum Yaz