SIGMA E40 BRUSH

Merhaba güzeller, bugün pek çoğumuz elektriksiz bir güne uyandık. Ama ben erkenden uyandığım için elektrikleri gördüm 🙂 Siz de benim gibi iyi makyajın yolu iyi fırçalardan geçer hastalığına yakalandınız mı hiç? Bir zamanlar o düşüncede idim. Zamanla düşündüm de neye göre iyi fırça. Bir fırçanın iyi olup olmadığını nasıl anlarız. Pek çok Video ve blog aklımıza sokmasa fırçalara bu denli düşkün olacak mı idik? Pek çok fırça deneyimi sonunda aslında fırça piyasasının da para tuzağı olduğunu anlamış  oldum. Elbette bana pahalıya mal oldu. Elbette fırçalarımız uzun ömürlü olsun isteriz. Bu biraz da saklama koşullarımızla da alakalı. Kısa sürede harap ettiğim pek çok Mac fırçam olmasına rağmen The Balm fırçalarım hala İlk gün ki gibidir. Oysa hepsini aynı haşinlikte kullanıyorum.


Mac 224 benim en kullanışlı bulduğum fırçalardan biridir. Concealer, aydınlatıcı, far uygulama, far dağıtma, far karıştırma pek çok işte kullanıma uygun olan Mac 224 é muadil daha uygun fiyatlı bir fırça arar iken kendisini denemeye karar verdim. Mac 224 de bana sert gelen batan bir fırçadır. Bu da öyle. Çok yumuşak, hiç batmayan bir fırça değil. Ama işini en az Mac kadar iyi yapıyor. Bana göre Mac mi Sigma mı diye sorsalar ben Sigma derim. Özellikle gözün katlanma kısmı için kullandığım bir fırça. Geniş göz kapakları olmayanlar için daha küçük bir versiyonu kullanmak daha iyi olabilir. Ancak Sigma fırçaları göz ardı etmeyin ve ihtiyacınız varsa bir göz atın derim. Siz bu fırçayı kullandınız mı ve fikriniz nedir acaba?


3 Yorum yapılmış
  1. Fırça konusu benim için de şöyle, makyaja yeni başladığım sıralarda baktım iyi fırçalar çok pahalı. Amaan dedim fırçadır sonuçta, sürer görevini yapar geçer. Yanlış hatırlamıyorsam ilk fırçalarım Elf'in complexion ve powder brushıydı ( yuvarlak, düz kesimli olan, fondöten uygulaması için çok methediliyordu) Fırçaların ikisiyle de hiç geçinemedim, bu ne yaa dedim elimle sürdüğümde daha iyi duruyordu. Sonra ecotools'un travel setini aldım, farlar yine öyle vasat duruyor falan, bende bu arada iyiden iyiye ben fırça kullanmayı beceremiyorum yada ürünler bende iyi durmuyor falan sanıyorum. Sonra Real Techniques expert face dahil çıkardığı bütün fırçalarını Amazon'dan tek siparişte almamla olay değişti (o zamanlar daha TR'de çıkmamıştı). Daha sonra Sigma 3D kabuki, Sephora 45 yada göz için sigma E40, E25 gibi fırçalar komple bakış açımı değiştiren fırçalardır. Makyajda kullanılan ürün kadar doğru fırçanın da ne kadar önemli olduğunu fark ettim ve direkt gördüm. Fondöten ne kadar kaliteli olursa olsun doğru fırçayla uygulanmazsa o duruş performansını vermediği zaman ürün harcanıyor. Farda da öyle, Balm, Ecotools, RT yada diğer denediklerimi Sigma E40'la kıyaslayamıyorum bile, dağıtma ve gölgeleme çok farklı. Bunu blogger/vlogger dayatması olarak değil de direkt görüp deneyip saptama deneyimiyle elde ettiğim net. Nasıl ki her sünger bir Beauty Blender etmiyorsa ve farkları varsa fırçalarda da bariz biçimde böyle. Şuan ki görüşüm başta olsaydı direkt mac veya sigma alır konuyu bitirmiştim, Aliexpress'ten çakmalar dahil 🙂 bir dünya fırça almazdım o kesin.

    1. Açıkcası pek çok mua arkadaşım sadece parmaklarla harika makyaj yapıyor. Hatta suzan kardeş de öyle. Çinden alınan çakma fırçalar ile harika makyajlar yapanlar harika harmanlayanlar var. Biraz da elin zamanla gelişmesi durumu var. Mualar da harika fırçalarınız olması gerekli değil diyorlar. Bende ilk mac 224 ü bir düzine yapmaya karar verdiğim zaman fırça budur diyo idim ama şimdi elim alıştı o kötü dediğim eski fırçalar ile de aynı makyajı yapıyorm. Doğru fırçayı doğru yerde kullanmak daha önemli diye düşünüyorum. Aynı tip fırça ister mac olsun ister çakma çin malı olsun doğru kullanımda çok başarılı olabilir. Yani yüz lira vermek için pek de geçerli sebep olarak görmüyorum ben. Rt Starter set en yumuşak bulduğum en becerikli settir benşm için. O nedenle üç set aldım kendisinden.

  2. Her şeyin fazlası zarar diyelim mi, bir düzine mac 224 projesi, 3 set RT starter set ile doyuma ulaşıp hepsini bir görür olmuşsunuz. Fakat şöyle düşünün vasat veya vasatın bir tık üstü ile kaliteli bir fırçadan aynı ölçüde sonuç alacak kadar usta değildim hala da olmayabilirim, ne yazık ki o kadar pratiğe vaktim de yok. O yüzden benim gibiler veya yeni fırça alacaklar için doğruyu bulana kadar gereksiz paralar çarçur edeceğine tek seferde 80-100 lira verilmesi bana mantıklı gelir. Yani nokta atışı ile bu iş bitebilir diyorum. Çünkü el çok yatkın da değilse aralarında yadsınamaz fark oluyor maalesef. Bunun yanında son olarak Aliexpress'den Nars Ita 21 çakmasını aldım, orjinalini denemedim belki yada büyük ihtimal bundan daha iyidir ama bu da kontürde çok başarılı, 12 dolarla gelen saadette candır.

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe