SIGMA E25 FIRÇA

Merhaba arkadaşlar,
Bugün çok sevdiğim, hatta kullanmaya kıyamadığım fırçamı size tanıtmaya çalışacağım. Sigma E25 fırça çok konuşulan, beğenilen, Mac 217 e muadil gösterilen bir fırça. Malesef tatilde olduğum ve yanımda Mac olmadığı için bu yazıda kendilerini karşılaştıramadım.
makyaj blogu

Sigma fırçalarımı kozmela.com sitesinden satın aldım. Mac fırçalardan ucuz olsalarda arada büyük bir fiyat farkı olduğunu söyleyemem. Sigma fırçalarda bence gayet pahalı. Elime aldığım zaman lüks hissini Sigma fırçalarda daha çok yaşıyorum. Belki de bunun sebebi Sigmaların bizim için uzun süre ulaşılmaz olmasıdır.

makyaj blogu
Gövdesi gayet kaliteli ve şık bir fırça. Kaliteli olduğu hissini kılları ve gövdesi hatta metal aksamı hissettiriyor. Mesela ben Mac 217 in kıllarında o lüksü hissetmiyorum. Evet o kıllar haddinden fazla yetenekli ve iyi iş çıkarıyor. Ama çabuk deforme olan sert kılları bence Sigma kadar şık değil. Sigma  E25 üzerinde de yazdığı gibi bir blending fırçası. Ben de kendisi ile sadece gözün katlanma kısmına far uygulayıp dağıtıyorum . Başta da söylediğim gibi kullanmaya kıyamadığım için başka bir iş için denemiyorum.
makyaj blogu
Çok yumuşak kılları bende çok nazikmiş hissini uyandırıyor. O nedenle Mac 217 yi kullandığım kadar sert kullanamıyorum. Sigma E25 in kılları Mac 217 kadar uzun ve sık değil. Göz kapağına tek renk far sürerken de verim alınabilecek bir fırça. Mac çalışanlarını 217 ile concealer uygularken bile gördüm defalarca. Çok yumuşak kılları olan Sigma E25 bunun için ne derece uygun olur bilemedim. Bence uygun olmaz. Ya da göz çevresi gibi hassas bir bölge için daha yumuşak olan Sigma daha uygun da olabilir. Denemediğim için net bir deneyim aktaramam size.

makyaj blogu
Mac 217 in ilk yıkamada maalesef kılları deforme olabiliyor. Ama Sigma asla böyle birşey olmadı. Hala ilk gün ki gibi. Kısacası ben bu fırçayı çok sevdim. Çok da severek kullanıyorum. Elinizde Mac 217 varsa illa alınacak bir fırça değil. İyi bir blending fırçası arıyor iseniz bu sizi tatmin edecektir büyük ihtimalle. 
Kısaca Mac 217 mi Sigma E25 mi diye sorsanız ben Sigmayı tercih ederim.
Sigma E45 yazımı okumak isterseniz buraya, Sigma E40 yaımı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Siz bu fırçayı kullanıyor musunuz? Hakkında neler düşünüyorsunuz?

kozmetik blogu
3 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe