Siberian Wellness EXPERALTA PLATINUM Gece ve Gündüz Nemlendiricisi

Herkese merhaba. Bu yazımda severek kullandığım 2 ürünü tek yazıda anlatmak istedim. Aynı seriye ait gece ve gündüz kremi. İkisi de bitki peptitli. İkisinin ortak özellikleri mevcut ama yapıları tahmin edersiniz ki farklı.

Siberian Wellness Bitki Peptitli Nemlendirici

 PhytoCodine® , Sibirya sedirinden izole edilen ve Sibirya ginsengi ekstresi matrisine dahil edilen dünyanın ilk bitki türevli peptitleri. 

Reishi mantarı ekstresi hücrelerin gençliğini ve sağlığını destekler, oksidatif strese karşı korur ve cildin bağışıklığını güçlendirir.

Narenciye biyoflavonoidleri ile brokoli ve aloe ekstreleri içeren BioDTox kompleksi (Clariant International Ltd, Kore), kirletici madde parçacıklarının cilde nüfuz etmesine karşı direnç gösterir, bunları yüzeyde tutar ve toplar ve daha sonra çıkarılmasını kolaylaştırır. Cildi toksinlerden korur ve arındırır, DNA koruma ve onarım mekanizmalarının çalışmasını sağlar, kendi oksidatif stresi önlenme ve giderilme hücresel mekanizmasını harekete geçirir. Kirletici madde partiküllerini (egzoz dumanı, şehir tozu, ağır metal partikülleri) cilt yüzeyinde yakalayarak içeriye nüfuz etmelerini engeller ve kolayca giderilmesini sağlar.

HerbaGlow® NRG cildi besler ve sağlıklı, genç ışıltısını yeniden kazandırır.

X50 AntiAge, kolajen ve elastin oluşumunu uyararak cildi daha esnek, daha elastik ve sıkı bir hale getirir.

Niasinamid (PP vitamini) mikrosirkülasyonu normalleştirir, cilt tonunu aydınlatmaya ve eşitlemeye yardımcı olur.

 Bambu tozu, çevreden gelen kirliliklere karşı bir bariyer olarak pürüzsüzlük ve ipeksilik etkisi yaratır.

Kimler için uygundur?
• Cildin genç görünümünü uzun süre korumak isteyenler için.
• Cildi pigmentasyondan ve erken yaşlanma belirtilerinden korumak isteyenler için.
• Cildin elastikiyetini kaybettiğini fark edenler için.
• Yüz konturunun “aşağı kaymasından” tedirgin olanlar için.
• Yüzünde belirgin kırışıklıklar görenler için.
• Cilt tonunu eşitlemek ve yaşa bağlı pigmentasyonu gidermek isteyenler için.

Ben ürünlerin vaatlerini okurum ama büyük beklentilere girmem. Ben dürüst firmaların bile ürün vaatlerini okuyunca, kullanıcının ağzının suyu akabiliyor. Ama deneyim sahibi kullanıcılar bu vaatlerin birebir görünmesinin artık medikal işlemlerle bile mümkün olmadığını anlıyor. O nedenle içeriği hoşuma giden ürünleri hem yaşlanmayı yavaşlatmak, hem ileriye yatırım, hem anlık daha kaliteli bir cilt ümidiyle alıyorum. En önemli nokta cildimde konforu hissetmem. İçerikleri ile de diğer amacıma hizmet edeceğini düşündüğüm için terci ettim.

Siberian Wellness EXPERALTA PLATINIUM Bitki Peptitli Gündüz Kremi SPF 15/PA +++

Yapısı ince ama azıcık ürün rahatlıkla büyük bir bölgeye dağılıyor ve yetiyor. Yapısı hemen her cilt tipini nem konusunda rahat ettirebilir. Yağlı cilt birazcık daha az alır mesela. Öyle bir kıvamı var. Cildimi parlatmıyor ama kuru kuru bir matlık da vermiyor. Aydınlık ama mat bir görünüm veriyor sürüldüğü an. Cildimde soyulma yapmadı. Sadece 1 ürünümle anlaşmadı ve soyuldu ama onun dışında tüm ürünlerimi sevdi. Yüzüme tampon hareketlerle sürünce zaten soyulan ürünle olan sorunu da hallettim. Ben kendisinden bir şişe kullandım. Bir nemlendirici bir şişe kullanınca kalkıp tüm kırışıklıkları açamaz. Ancak kullandığım süre boyunca cilt rengimi açması için  ve kırışıklık için olan serumları desteklediğini düşünüyorum. Cildi koruma, bariyeri güçlendirme özelliğini ise çok bariz farkettim. Bu çok hoşuma gitti. 

Siberian Wellness EXPERALTA PLATINUM Yenileyici Gece Kremi

Bu gündüz formuna göre bi tık daha yoğun ve yumuşak. Yapısına, cildimi rahatlatmasına, cildimle uyumuna bayıldım. Zaten 3. şişemi açtım. Üstelik elimde bir sürü sırada bekleyen pahalı nemlendirici var. Buna rağmen cildime verdiği konforu çok sevdim ve kendisinden yine satın aldım. Açıkçası maddi gücü yeten gündüz ve gece kremini ayrı ayrı alabilir. Ama ben gece kremini hem gündüz hem gece şeklinde 3 şişedir kullanıyorum. Gündüz kullanıma engel bir durum yok. Onarım gücü gündüz kremine göre daha başarılı. Tam cildime uygun bir yapısı var. Göz çevreme de sürüyorum ve cidden kuruluktan, ovuşturmaktan oluşan yeni kırışıklıkları düzeltti kısa sürede. Her iki ürünü de sevsem de gece kremi havada karada benim gönlümü daha çok çaldı. 3 şişe kullanmamdan belli. Çok yağlı ciltler belki sevmez ama diğer tüm ciltlerin seveceğini düşündüğüm yumuşacık bir nemlendirici.

Yazar

Yorum Yaz