Cildi Yağlandirmadan Renk Eşitleyen Nemlendirici

Shiseido ürünlerine güneş konusunda güvenirim. Zaten güneş koruması ve renkli güneş ürünleri konusunda da kayda değer bir popülaritesi var. Bu yağsız renkli güneş koruyucu başlangıçta beni korkuttu. Çünkü normal ve daha çok yağlı cilde önerilen bir ürün. Ben ise kuru bir cilde sahibim. Cildimde kuru kuru durur mu korkum vardı. Bir diğer endişem ise renginin uyup uymayacağı idi.

Shiseido Waso Shikulime Color Control Oil-Free Moisturizer

Shiseido yağsız renkli nemlendirici spf30 güneş koruyucu özelliğe sahip. Günlük kullanım için spf30 beni tatmin ediyor. Güneş altında uzanacaksam elbette daha yüksek isterim ama günlük kullanımda spf30 içeren ürünleri sıklıkla tercih ederim.

Ürünü ilk sıkınca beyaz olarak çıkıyor tüpten. Ciltte dağıttıkça rengini alıyor. CC krem mantığı yani. İlk dağıtırken eyvah koyu kaçacak demiştim ama cilt rengimle hızlıca bütünleştiğini gördüm. Okey tam rengim olmuyor, biraz koyu kaçıyor ama yaz ayında bi tık rengim kırılınca sorun olmuyor. Görselde fazlaca sürdüm. Size rengini gösterebilmek için. Normalde zaten kuru cildim bu ürünü fazla sürünce çok sevmiyor. Azıcık sürmek benim için daha iyi görüntü sağlıyor. Geçen seneden beri zevkle kullandığım, çok konforlu bir ürün. Tabi cildimin sevdiği kullanımı yakalayınca. Büyük bir kapatıcılığı yok. Hafif bir renk eşitleme. Özellikle kızarıklıkları daha hafif gösterme özelliği var. Yapısı konforlu, ağır değil. Ben normal güneş kremimi sürüp üstüne hafif hafif bundan kullanıyorum. Ellerimle dağıtmayı tercih ediyorum. Muhakkak iyi dağıtıyorum. Bu tarz ürünlerde iyi dağıtmazsak ve ya fazla kullanırsak gün içinde turunculaşma şikayetimiz olabilir. Gün boyu konforlu şekilde kendisi ile geçinip gidiyoruz. Ciltte mat ve kuru değil canlı bir duruşu var. Fresh ve pürüzsüz görüntü beklentimi de karşıladı.

Shiseido Waso Shikulime Color Control Oil-Free Moisturizer

Ben ürünü kuru cildime göre yorumladım. Yağlı ciltler belki yaz aylarında üzerine pudra geçmek isteyebilir. Yağsız bir ürün olsa da yok denecek kadar hafif bir ürün de değil. Yazın t bölgesi, bıyık bölgesi yağlanan arkadaşlar hafif hafif bir pudra geçip işini garantiye alabilir. Ayrıca yüksek kapatıcılık arayan, lekelerini kapatmak isteyen arkadaşlar öncesinde bir kapatıcı ile lekelerine bölgesel bir kapatma yapsa iyi olur. Ya da başka ürünleri araştırabilir. Ten renginiz çok beyazsa ve bronzlaşmayacak iseniz ya daha açık renkli ürün seçeneklerine yönelin ya da çok az kullanın bu ürünü. Doğru kullanımla cilt rengine uyum sağlar ama bu dengeyi sağlamak da tecrübe ister.

Yazar

Yorum Yaz