Replica When the Rain Stops, Maison Martin Margiela‘nın 2021’de piyasaya sürdüğü bir parfüm ve bu deneyimi paylaşmak istiyorum. Kokunun yaratıcısı Fanny Bal, üst notalarda Yeşil Notalar, Bergamot ve Pembe Biber ile başlayarak, orta notalarda Sulu Notalar, Yağmur Notaları, Türk Gülü ve Yasemin’e evriliyor. Temel notalarda ise Çam Ağacı, Yosun ve Paçuli bulunuyor.

Replica When the Rain Stops

İsmini duyduğumda, yağmur sonrası bir atmosferi çağrıştıran bu parfümü keşfetmek için heyecanlandım. Ancak, kokusu beni tam anlamıyla beklediğim atmosfere götürmedi. Yağmur izlenimi yerine, hafif unisex bir karakterle karşılaştım. Ancak, en dikkat çekici nokta, bu taze ve hafif koku olmasına rağmen ne kadar kalıcı olduğu oldu.

Parfüm, baştan sona kadar sürekli bir sulu etki taşıyor, hatta saatler sonra çam notaları eklense bile bu sulu özelliğini koruyor. Kokusu, benim için bir kolonyayı ya da şampuanı anımsatıyor, aynı zamanda Hermes bahçe serisini ve SERGE LUTENS L’EAU SERGE LUTENS gibi kokuları çağrıştırıyor. Issey Miyake A Drop of Dissey Essentielle tarzı bir hava da içeriyor.

Eşsizlik açısından tam anlamıyla benzersiz olmasa da, özellikle kalıcılığı ve genel yapısıyla dikkat çeken bir parfüm. Benzer tarzdaki kokuları sevenler için öneririm. Ancak, kişisel tercihlere bağlı olarak yağmurlu bir etki arıyorsanız, beklentilerinizi gözden geçirmeniz önemli olabilir.

Yazar

Yorum Yaz