REAL TECNIQUES SETTING BRUSH

Merhaba güzel hanımlar, 
Sizinle bir kaç gün fırça yazısı paylaşmak istiyorum. İlk olarak uygun fiyatlı olmasına rağmen malesef elde etmesi zor olan bir fırçadan bahsedeceğim. Real Techniques Setting Brush ın şu an için sadece online olarak satışı var. Kozmela.com dan satın alanlardan biriyim bende. 
makyaj blogu

Ben bu fırçayı neden mi aldım? Tek bir amacım vardı. Aydınlatıcı uygulamak. Elmacık kemiği üzerine ve kaş altına bununla çok güzel aydınlatıcı uygulayacağımı daha fırçaya dokunmadan anladım. Ama bu kadar çok göreve hizmet edeceğini düşünmemiştim. Öncelikle yapısından söz etmek istiyorum.
Fırçamız çok tok bir fırça değil. Yoğun kılları olan sert bir fırça olduğunu söyleyemem. Aksine gayet yumuşak, çok seyrek olmamakla beraber sanki seyrek havası veren kılları olan bir fırça. Fotoğraflardan belli olacağı gibi üst kısımlarda hafif sivrileşiyor. Ancak o sivrileşme asla batma gibi bir rahatsızlık vermiyor. Zira yumuş yumuş, ufak  bir fırça.
Fırçayı defalarca yıkadım. Asla kıl dökme olmadığı gibi oek çok pahalı fırçanın aksine deformasyon göremedim. Uzun süredir beraber sayılırız. Sık sık kullanıyorum. Sanki ilk gün ki gibi. Ne gövdesinde ne kıllarında eski bir ürün izlenimi yok. Ürünün 20 liralık fiyatını düşünürsek bu performansı ile bir alkışı hakettiğini düşünüyorum. Zira Mac 217 bile benim sunduğum zorlu yaşam koşullarına dayanamayıp ilk yıkamada deforme oluyor.

kozmetik blogu
Şimdi gelelim fasülyenin faydalarına 🙂 Evet ben ek bir amaç için almama rağmen bu fırçayı hangi aamaçlarla kullanıyorum?
1- Asıl amacım olan aydınlatma için. Elmacık kemiklerimin üzerine ve kaş altına aydınlatıcı uygulama gibi bir amacım varsa elim lup hemen buna gidiyor. Ve bu işi kolaylıkla ve başarıyla yerine getiriyor. 
2- Aydınlatma yapıyoruz diye kontur yapamaz mıyız bu fırça ile? Evet bu fırça ile ister kaşık suratlı olun, ister benim gibi ablak suratlı olun yanaklara kontur yapmak mümkün. Burun çevresine aydınlatıcı ya da kontur pudrası ne isterseniz bu arkadaş yerine getirir.
3- Her türlü toz ürün ile bu fırçayı kullanmak mümkün. Mesela tüm yüze değil ama hafif hafif T bölgesine pudra mı süreceksiniz? Bence bu arkadaşa bu iş için bir şans vermelisiniz.
4-Göz altına concealer sürdünüz? Şimdi sıra sabitlemekte mi? Durun durun o işin uzmanı burda:) Göz altıma pudrayı en orantılı uygulayan fırça Real Techniques Setting Brush olur.
5- Allık uygulamak için. Evet evet yanlış duymadınız. Bu minik şeyle mi demeyin ? Pek çok makyaj artisti allığı  tam da bu kadar küçük fırçalarla uyguluyor. İster tam yanakların ortasına pembiş allığınızı sürüp şeker kız makyajı yapın, ister şakaklardan başlayarak elmacık kemiklerini süpüren hareketlerle allık uygulayın. Her yöntem için bu fırça uygun. Hatta çok pigmentli allıkları kullanmak için ideal denebilir.
7- Far sürmek için. Doğrudur. Tüm göz kapağıma ten rengi far sürecek ya da transparan pudra ile bazı sabitleyecek isem bu fırça hızlıca ve az miktarda ürünle bu işi başarıyor. Hatta geniş bir katlanma bölgesine sahipseniz katlanma bölgesine bu fırça ile hafif hafif far uygulayıp derinlik katabilirsiniz.
8- Bu arkadaş ile concealer uygulayan bile duydum. Ancak ben kendisini sadece toz ürünler için kullanıyorum. Dilerseniz siz de deneyin. Ama ben denemedim. 
Kısacası memnun olduğum, fiyatını hak eden bir fırça. Benim en merak ettiğim siz bu fırçayı ne için kullanıyorsunuz? 
kozmetik-blogu
2 Yorum yapılmış
  1. Emeğine sağlık faydali bir yazi olmus 🙂 Bende tam kontür için bir fırça arıyordum, deluxe crease ile bunun arasında kaldım 🙂 bu arada bende seni bloguma beklerim tavsiyesever rabiş :))

  2. Çok fazla aydınlatıcı kullanıp/kontur yapan biri değilim diye biraz göz ardı etmiştim bu fırçayı ama madem işlevi çok adeta joker bir fırça bize de almak düşer o zaman :)) Şimdiden teşekkürler 😀

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe