Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle probiyotik deneyimimi paylaşmak istiyorum. Çok sık atıştırma hissi duyan biriyim. Arkadaşım bağırsakta bulunan yararlı bakterilerin olmaması durumunda sık acıkma olabileceğini söylemişti. Bir de probiyotik kullanmayı dene diye aklıma sokuvermişti. Eczaneye gittiğimde çeşitli fiyatlarda probiyotikler olduğunu gördüm.  Eczacı hepsinin aynı olduğunu söyledi ve bana içinde 10 şase bulunan ve 20 Liraya satılan Nazflor isimli probiyotiği önerdi. 

Probiyotik İçeren Takviye Edici Gıda
Probiyotik İçeren Takviye Edici Gıda

Aslında yetişkinler için günde iki adet kullanılması tavsiye ediliyor ama ben parama acıdığım için günde bir adet tükettim. Kahvelerimin, sütümün ya suyumun içine ekledim. Sıcakla birleşmemesi gerek diye uyardılar ama ben sıcak kahve ve çay ile de tükettim. Aranızda başka probiyotik kullanan var mı bilmiyorum ama sadece su ile içerken tadı geldi. Onun dışında tat almadım bu tozdan. Bana 10 gün yetti. 

Probiyotik Kullanan
Probiyotik Kullanan

Belki psikolojiktir bilmiyorum ama bu süre zarfında tuvalete çıkma konusunda çok rahattım. Ve sıklıkla toktum. Açlık hiç hissetmedim  ki ben çikolatasız, tatlısız duramayan biriyimdir. Aklıma bile gelmedi desem yeridir. Sanırım yeniden alacağım. Uzun süreli kullanıp cidden etkisi var mı emin olmak istiyorum. Cidden bu probiyotik mi sebep oldu bu rahatlığıma acaba. Meraklardayım. 

Yazar

Yorum Yaz