Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi

Merhaba arkadaşlar, Origins markası artık ülkemizde Sephora mağazalarında satılıyor. Ben de nerdeyse 1 senedir kullandığım Origins Ginzing Refreshing Eye Cream hakkında fikirlerimi yazmak istedim. Öncelikle ben bu ürünü ülkemize gelmeden önce instagramdan satış yapan hesaplardan aldığımı belirteyim. Benim aldığım fiyat o nedenle farklı. Ama ülkemizde şu anda 70-80 Lira arasında satışta.

Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi
Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi

Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi 15 ml bir ambalajla karşımızda. Kavanoz içinde olan ürünleri pek sevmediğimi sık sık dile getiren biriyim. Pompalı ürünler tercihim olur genelde. Mesela Neostrata’ nın içine hava almayan pompalı ürünlerine  heves ederim. Ambalaj olarak tatlı ve albenili olduğunu söylemem gerek yine de. Kesinlikle havalı ve kaliteli bir imaj çiziyor. 

Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi
Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi

Gördüğünüz gibi ben çoktan dibini gördüm. Ürün bitirmeyi seven biriyim ama yine de bazı ürünler bitsin istemiyorum. 😂 Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi bunlardan birimi acaba?

Sedefli bir yapısı var. Göz kremlerinde sedefli yapıyı genelde içerik düşkünleri pek sevmez. Ama yine de göz çevresine verdiği anlık aydınlık pek çok kişinin hoşuna gider. Pek çok sedefli göz kremi aksine burnun direklerini sızlatan bir parfüm kokusu yok. Mesela Sheseido İbuki göz kremi sedefli yapıda inanılmaz parfümlü bir üründü. Yok bu öyle değil. Hem ondan daha ucuz 😂😂 Hem de çooook daha ucuz.  Yapı olarak ağır değil ama çok hafif olduğunu da söyleyemem. 

Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi
Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi

Çok kuru göz altlarını neme doyuramaz hissi veren bir yapısı var ama en kuru anlarımda bile beni o kuruluktan kurtardı. Göz çevremde gündüzleri kullandım kendisini. Başlarda hem gece hem gündüz kullanıyordum. Sonra sedefli yapısı nedeni ile sadece gündüzleri kullandım.  Geceleri başka bir göz kremine geçtim. Onu da anlatacağım. Böylece daha uzun süre bana yetti. Makyaj altına kullanmak sorun çıkarmadığı gibi makyaj için iyi bir baz da oldu. Morluk vb. sorunlarıma etkisini gözlemlemedim pek. Zaten bu tarz ürünlerin morlukları düzeltmesini beklemek yerine morluğun kaynağını bertaraf etmeyi daha uygun buluyorum. Bitince yeniden almayı düşündüğüm, göz çevremde yağ bezesi yapmayan, iyi nemlendiren bu ürünü ben oldukça sevdim. 

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe