Obagi C Clarifying Serum %10

Milattan önceden beri anlatmak istediğim ama bir türlü fırsat gelmeyen bir ürün.

Obagi C Clarifying Serum %10

Benim C vitamini deneyimim çok değil. Yüzlerce kullanmadım. Bir kaç marka deneyimim oldu. Obagi markasından bir ürün almak istiyordum. C vitamini stoğumun az olduğunu görünce Obagi C Clarifying Serum %10 tercih ettim.

Sözü uzatmadan önce şu konuya değinmek istiyorum. Çok pahalı. Öyle böyle değil. Bir C vitamini için bütçeyi 1000 tl üstüne çıkarmak anlamsız bence. Neticede işlevi belli. Üstelik ben The Ordinary C vitamininden çok da memnundum. Neyse yaptım bir delilik. 😂

Ben C vitaminini sadece sabahları kullanıyorum. Üstüne de güneş kremi. Akşamları kullananlar da varmış. O nedenle sadece sabahları tercih ettiğimi belirtmek istedim.

Obagi C Clarifying Serum %10 adı üstünde %10 C vitamini içeriyor. Marka Obagi olunca daha fazlasına cesaret edemedim. Sanki zorlanırım diye düşündüm nedense. Zaten %10 benim gibi kuru ve hassas ciltler için ideal bir oran. Maceraya gerek yok. Kullanırken hassasiyet hissetmedim. Yapısı cilde ağırlık vermeyen yağ form gibi.

Şimdi yapısını falan geç, etkisi nedir diyenler olacaktır. Arkadaşlar ne desem bilemedim ki. Ben verdiğim paranın hakkını aldığımı söyleyemem. Yani şöyle diyeyim. Şu an kullandığım Sephora’nın c vitamini. Ve alırken yeminle dalga geçerim, böyle c vitamini mi olur diye almıştım. Ama cildimi çok kısa sürede Obagi’den daha çok aydınlattı. Bariz bir canlılık verdi.

Obagi C vitamininde beni gıcık eden şey hemen oksitlenmesi oldu. Yani kısacık sürede oksitlenmesi beni üzdü ama batikon testini başarıyla geçtiği için kullanmaya devam ettim. Yoksa çöpe atacaktım. Dünya para versem de işe yaramayan bir ürünle zaman harcamam dedim. Ama batikon testini geçince çok da hakim olduğum mevzu değil ama kullanmaya devam ettim.

Obagi C Clarifying Serum %10

Kısaca asla etkisiz diyemem. Bence cildime yaradı. Ama parasını hak eden bir etki değildi benim gözümde. Ve hemen oksitlenmesi beni soğuttu. 😢

Yazar

Yorum Yaz