Merhaba arkadaşlar, şimdi size bir sorum var. Maskaranızı suya dayanıklı hale getiren bir baz ister misiniz? Ne gerek var diyenleriniz vardır? Ama Nyx Proof it Waterproof Maskara Bazı tam da bu amaçla üretilmiş. Aslında bu ürün maskaranızı sürdükten sonra sürülüyor. Böylece maskaranız suya dayanıklı oluyor. “Özellikle yaz aylarında havuza, denize maskarasız girmek istemeyen ama maskarasının da akmasından korkanlar ve muzdarip olanlar için bulunmaz nimet.” diyeceğimi mi sandınız. Ayol kat kat baz süreceğime gider suya dayanıklı maskara alırım. Saf mıyım ben? 🙂 Ee o zaman sen niye satın aldın çok bilmiş Tavsiyesever diye sorarsanız. Dinleyecekseniz anlatayım be kuzular.

Nyx Proof it Waterproof Maskara Bazı
Nyx Proof it Waterproof Maskara Bazı

Beni anlamanız için önce kirpiklerimi tanımanız gerek. Makyaj bloguma azıcık bakarsanız suya dayanıklı maskara yazısı ile dolu olduğunu görürsünüz. Bunun sebebi aşırı düz, inatçı kirpiklerim. Asla kıvrılmıyorlar. O nedenle suya dayanıklı maskara kullanmaya mecbur kalıyordum. Çünkü waterproof yani suya dayanıklı maskaralar çok daha hızlı kuruyor kirpikte. Yani siz sürer sürmez daha kirpikler düşmeden kuruyup kirpikleri kıvrık tutuyor. Üstelik alerjik bünyemden gözlerim de nasibini almış. Devamlı gözleri yaşaran biriyim. Bu durumda maskaramın akmaması için suya dayanıklı maskaralar her ne kadar zor temizlenmesi ile meşhur olsa da benim için biçilmiş kaftan. Sizin de böyle sorunlarınız varsa muhakkak bir waterproof maskara deneyin derim.

Nyx Proof it Waterproof Maskara Bazı
Nyx Proof it Waterproof Maskara Bazı

Nyx alışverişim sırasında sitelerinde gördüm ve beynimde şimşekler çaktı. Düşük kirpikli biri olarak devamlı suya dayanıklı maskara kullanıyordum. Acaba dedim bu maskarayı sadece kirpiklerime sürsem kirpiklerim de kıvrık kalır mı? Çünkü bazen maskara kullanmak istemiyorum ama kirpiklerim kıvrık kalsın istiyorum. Normalde kıvırsam da hemen düşüyor. Bazı maskaraların ise verdiği hacmi çok sevsem de kirpiklerimi düşürdükleri için kullanmıyordum. Artık sevdiğim maskaraları da kullanıyorum. Suya dayanıklı maskara kullanmasam da kirpiklerim kıvrık kalıyor. Bu ürünü çok sevdim. Performansı gayet beni mutlu etti. Fiyatı sanırım 30-40 Lira arasında olmalı. Ayrıca kaş maskarası ebatlarında bir ambalajı olsa da fırçası büyükçe. Bir kaç kere kaş sabitlemek için de kullandım ve çok memnun kaldım. Yeniden satın almayı düşündüğüm bir ürün. Renksiz, şeffaf bir ürün. Fırçayı kullanırken iyice sıyırın. Şeffaf olsa da biraz belli oluyor jel yapısı kirpiklerde.

Yazar

Yorum Yaz