MIMITIKA GÜNEŞ KREMİ SPF 50

MIMITIKA GÜNEŞ KREMİ SPF 50

2 sene önce Sephora’dan Mimitika markasının bir setini almıştım. İçinden çıkan sprey güneş büyük zevkle kremini kullandım ama bu kavanozda olanı birine vermiştim. Bu sene yine aldığım bir set içinden küçük boyu çıktı. Denemek istedim. Sprey formundan memnun kalınca bundan da beklentim büyüktü. Ayrıca satıldığı yabancı sitelerde gayet iyi yorumları vardı. Ama çok da araştırdığım bir ürün değildi açıkçası. Ülkemizde pek popüler olduğunu görmedim. Zaten bildiğim kadarıyla sadece Sephora’da satılıyor. Başka sitelerde görmedim. Şu an tam boyu Sephora sitesinde tükenmiş. Eski fiyatı 169 TL görünüyor. Sephora’da satılan ürünler ile mukayese edersek ucuz. Hatta piyasa ile mukayese edersek de ucuz bir ürün sayılır.

Mimitika güneş kremi vegan olarak geçiyor. Vegan ürün arayışında olanlar için özellikle denemek istedim. Ancak maalesef hiç beğenmedim. İlk zamanlar kendisini Mesaestetic nemlendirici üstüne kullanıyordum. İnanılmaz dökülme yaptı. Mesoestetic nemlendirici de zaten yüzümden soyulan bir ürün. Haksızlık olmaması adına ürünü tek başına kullanma kararı aldım. Maalesef değişen bir durum yok. Zaten altına nemlendirici kullanmasam da olur. Nem veren bir ürün ama maalesef devamlı yüzümde kum varmış hissini yaşadım. Hiç ama hiç beğenmedim. Kum gibi minik minik dökülmeler yapıyor. 

MIMITIKA GÜNEŞ KREMİ SPF 50

Ürünün kavanozunu açınca yağ kısmı ile krem kısmının ayrı olduğunu adeta fındık ezmesi gibi üzerinde yağ biriktiini farkettim. Ürünü Sephora’dan satın alalı 1 ay bile olmadı. Son kullanma tarihi de geçmemişti. Kontrol ettim. Ya böyle cidden berbat bir yapısı var. Ya da Sephora saklama koşullarında bu ürünü bozdu. Kısaca ben artık kendisinden uzak duracağım. Size de önermiyorum. Pek bilinen ve yorumu olan bir ürün değil Türk blog camiasına bu yazım hediyem olsun. 😊

Yazar

Yorum Yaz