Mia Organical Ürün Deneyimim

Merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlerle Kleopatra Blogger Etkinliğinde hediye edilen Mia Organical ürünleri hakkında konuşmak istedim. Ürünlerin hepsi tester. Normalde kesinlikle tester ürünleri anlatma taraftarı değilim. Blogda yazacak kadar deneyim sahibi olamıyorum çünkü. Bir şampuanı yazmak için bile en az 3 ay sizi beklettiğimi pek çoğunuz biliyorsunuz. Uzun süreli kullanım sonucu daha doğru deneyimler aktarırım düşüncesindeyim.
makyaj blogu
Mia Organical Ürünleri

Peki neden bu ürünleri tester olmasına rağmen sizinle paylaşıyorum? Açıkcası bunun en büyük sebebi organik olmaları. Hergün ürün önerisi isteyen pek çok kişi oluyor ve bunların çoğu temiz içerikli ürün azlığından şikayetçi. Hem temiz içerikli, hem uygun fiyatlı ürün arayan o kadar çok kişiyiz ki! Bu ürünlerin organik sertifikaya sahip olması beni yazmaya itti. Bazılarını sadece bir haftada bitirdim. Bazıları ise bana bir ay yetti. Ürünlerin bazılarını, şişesini kesip dibini nerdeyse ekmekle sıyıracak kadar çok sevdim. Şişelerini kesip içini ekmekle değilse de parmakla sıyırdığım doğrudur 🙂

bakim blogu
Mia Organical Temizleyici ve Tonik

Mia Organical Temizleyici : Bu ürün oldukça küçük olduğu için sadece iki hafta deneyebildim. Bize verilen ambalaj sprey şişede olsa da normalde pompalı bir ambalajı var diye gördüm sitesinde. Ürünün normal boyu 100 ml ve fiyatı 67 Tl + Kdv. Ürün yaşlanma karşıtı, arındırıcı ve rahatlatıcı olarak lanse ediliyor. Elime sıktığımda pek çok temizleyiciden çok daha sıvı yapıda bir yapı gördüm. Başlarda sevmesem de ilk hafta sonunda sevmeye, kuru cildime iyi geldiğini farketmeye başladım. Cildimi pek çok ürünün aksine kurutmadı. Ancak temizlik hissini yaşatmıyor. Kullandığım ecotools süngerler olmasa içim rahat etmezdi temizlik konusunda. Çünkü öyle yumuşak ve sıvı ki alışık olmadığım bir yapı bana temizlenmiş gıcır gıcır cilt hissini vermedi. Tam boyunu alır mıyım hala karar verebilmiş, tam olarak anlayabilmiş değilim. Ancak hassas ciltlere çok uygun diye düşünüyorum. Kışları ahalı ürünler kullanıp cildi soymayı seviyorum. Yazın ise bu ürün zengin yağ içeriği ile tatmin edici olmayabilir.
Mia Organical Tonik : Bu tonik tam olarak benim tonik anlayışımla örtüşüyor. Buram buram bitki kokuyor. Ve sprey şişede. Tabii ki hemen buzdolabına atıp ordan kullanmaya devam edeceğim bir ürün. Ancak sadece bir hafta bana yetti. %20 organik tarım ürünü ihtiva eden ürün 150 ml ve fiyatı 64 Tl+ Kdv. Ürün gün boyu nemi cildimde hapsetmemi sağladı. Verdiği hisle de gönlümü kazandı. Peki büyük boyunu satın almak ister miyim? Maalesef hayır. Bunun tek sebebi fiyatı. Evet daha fazla gramaja sahip, temiz içerikli daha ucuza tonik bulmak çok da zor değil. Moshos Garden, Ecowell, İdakew gibi markaların tonikleri, gül suları da pekala aynı iş için kullanılır. Hem de daha ekonomik.

kozmetik blogu
Mia Organical Tonik
Mia Organical Gündüz ve Gece Kremi : Bu iki ürün 7 ml ambalaj şeklinde bize geldi ve ben sanırım 3 hafta süreyle kullandım. Belki de daha fazla. Hatırlatmak isterim ki ben kuru ciltliyim. Yağlı ciltli arkadaşlar benimle aynı fikirde olmayabilir. Özellikle nemlendirici konusunda bunu yeniden hatırlatmak istedim. Bu kremleri orjinal boyu 50 ml ve fiyatları 110 lira civarında. Argan yağı içeriyorlar. Her iki ürün de karlı havalarda cildim kupkuru iken bana ilaç gibi geldi. Gece kremi daha yoğun ve acı badem kokuyor. Kremlerin yoğun nemlendirme dışında hücre yenileme vaatleri de var ama bu kısmını test edemedim bu kısa sürede. Peki bu ürünleri satın almak ister miyim? Kesinlikle evet. İyi bir temiz içerikli nemlendirici için uçuk bir fiyatı da yok. Nemlendirme konusunda beni çok ama çok memnun ettiler. Yüzümde bu bir ay içinde yağ bezesine de sebep olmadılar.
guzellik blogu
Mia Orhanical Gece Kremi

Mia Organical Göz Kremi : Bu ürünün vaadi ise cilt elastikiyetini arttırmak. Bir ayı geçti hala bitmedi. Severek kullanıyorum. Ürün 30 ml bir ambalajda satılıyor ve bir göz kremi 30 ml ise çok rahat bir sene kullanılır diye düşünüyorum. Klasik 15 ml olan göz kremleri bile aylarca bitmiyor. 120 Lira civarında olan fiyatı ile kesinlikle satın alabileceğim bir ürün. Gözaltlarımı çok güzel nemlendirdiği ve bunu temiz içeriği ile yaptığı için çoktan gönlümü kazandı.

kozmetik bloglari
Mia Organical Göz Kremi

Saf Argan Yağı : Ben bu ürünü sadece makyajımı çıkarmak için kullandım. Kuru ellerime bir miktar ürün alıp kuru yüzümü iyice ovaladım. Yağı yüzüme ve kirpiklerime yedirmiş oldum. Sonra sıcak su ile ıslatılmış havlu ile iyice yüzümü sildim. Ürüne aşık oldum. Bir gibi bir sürede kirpiklerim uzadı resmen. Çok ciddiyim. Tam boyu 50 ml ve 80 Lira civarında. Kesinlikle satın almak istiyorum.

bakim bloglari
Mia Organical Saf Argan Yağı

Argan Yağlı Saç ve Vücut Serumu : Bu ürünü ister saçımızda ister cildimizde kullanmak mümkün. Zaten yeterince minik bir boy olduğu için ben saçıma kullanırsam etkisini tam anlayamam diye düşündüm ve sadece yüzümde kullanmayı tercih ettim. Cildi besleme vaadi var. Kırışıklıklar için etkiliymiş. Ürünün anında emilmesine, yağlı his bırakmamasına hayran kaldım. Cildime çok ama çok iyi geldi. Tam boyunu almak isterim. Kuru ciltli biri olarak bu tarz ürünlere hastayım. Tam boyu 50 ml ve 80 Küsür Lira bir fiyatı var.
Argan Yağlı Ayak Bakım ve El Bakım Kremi: Bu iki ürün zaten bir ve ya iki kullanımda hemen bittiği için sağlıklı yorum yapmam mümkün değil. Yapıları yapış yapış değil ve hemen emildiler. Tam boyları 75 ml ve 100 ml ama fiyatları 70 lira civarında. Yapılarını çok seven annem bana bunlardan al dedi ama benim için biraz pahalı. O nedenle yapılarını çok beğensem de sanırım satın almam.
Argan Yağlı Şampuan ve Saç Kremi: Maalesef sadece bir kullanımda bittikleri için bu ürünler için yorum yapmak istemiyorum. Saçlarım seyrek, düz ve boyasız. Tek kullanımda saçımı çok da yumuşattıklarını söyleyemem.

guzellik bloglari

3 Yorum yapılmış
  1. Rabia'cım; ürünlerle ilgili hislerimiz benzermiş. İKimiz de kuru ciltliyiz, onunda etkisi var tabii. Temizleyicinin yapısına ben de çok şaşırıp anlayamamıştım. Açıkçası o beni de pek tatmin etmedi. Göz çevresi kremine ise resmen aşık oldum! Elimdekiler bitsin de sadece bunu doya doya kullanayım diye bekliyorum resmen. O nasıl güzel bir kremdir ya, hem de 30 mL! El-saç ve vücut yağını ben de beğendim. Ben seyahatte makyaj temizlemek için kullandım onu, gayet iyi yaptı işini. Gündüz ve gece nemlendiricisini denememiştim ama çok merak ettim şimdi bak :))) Hazır Ankara bu hafta -8 ila -20 derece arasında gidip gelecekken test etmenin zamanıdır diyorum! Çok öpüyorum!

    1. Basakcim o kadar soğukta inşallah sana yeter. Ben burada 0 derecede deliye bagliyorum. Hayattan kopuyorum. Kolay gelsin. Ben ürünlerin hepsini bitirdim. Göz kremine azcik kaldi. Argan yagi kirpiklerime çok iyi geldi.bu ikisini alirim belki de.

    2. Yani bu soğukta ne yeter bilmiyorum da öncesinde mutlaka yağ vs bir şey sürerim zaten 🙂 0 derece Ankara için normal ya kışın, gerçi İstanbul'da nemle çok üşütüyor hava… öperim!

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe