Mezuniyet kıyafeti seçerken genç kadınların en zorlandığı konu doğru kıyafet seçimi oluyor. Mezuniyet elbiseleri seçilirken kişinin yaşının, fiziksel özelliklerinin, davetin konseptinin ve diğer kombin parçalarının dikkate alınması gerekirken, seçimi yapacak genç kadınların beğenileri de önem arz ediyor.

Lise ve mezuniyet törenlerinde seçimlerin aynı kıstaslar üzerinden yapılmaması gerekiyor. Lise öğrencilerinin yaşlarına uygun gece kıyafetleri seçmeleri gerekiyor. Makyaj ve saç şekillerinde doğallıktan yana olması beklenen genç kızların kombinlerinde de daha renkli seçimler, ölçülü dekolteler dikkat çekiyor. Maksi boydaki abiyeler ve midi gece elbiseleri genellikle üniversite mezuniyet elbisesi olarak tercih edilirken, lisede mini boy elbiseler genç kızların seçimi haline geliyor. Klasik modellerin yanı sıra son yılların moda trendleri mezuniyet elbiselerinde de göze çarpıyor. 2017 mezuniyet elbisesi seçenekleri arasında İspanyol kol kesiminin yanında, volanlı midi etekler, tül ve dantel etek modelleri, omuz ve yaka dekolteleri dikkat çekiyor. Elbise seçiminde trendler değerlendirilirken tören alanının, fiziki şartların göz önünde bulunması şart koşuluyor. Şık bir salonda, otel davetinde giyilecekse klasikler arasından, havuz başı, kır daveti şeklinde bir balo olacaksa canlı renkler arasından elbisenizi seçebilirsiniz.

Hem okazyon özellikleri hem de kombin gereği kıyafetleri farklı ayakkabı ve çanta modelleri ile tamamlayabilirsiniz. Plaj, kır, bahçe gibi bir alanda yapılacak balo için dolgu topuk rahat ayakkabılar, şık sandaletler ve kalın topuklu ayakkabılar tercih ediliyor. Eğer bir salon daveti gerçekleşecekse stiletto tarzı kullanışlı ve zarif ayakkabılarda alabilirsiniz. Klasik modellerin yanı sıra ünlü moda evlerinin 2017 yılında seçimi olan payetli ayakkabılarla kombininizi tamamlayabilirsiniz. 2017 balo kıyafetleri için trend kombinler arayanlar için ışıltılı aksesuarlar da bu sezon vitrine çıkıyor. Eğer ayakkabı ve kıyafette koyu renkleri tercih ettiyseniz, canlı renk bir çanta ve ayakkabı ile kombine renk katabilirsiniz.

Balo kıyafeti denince akla gelen uzun desensiz elbiseler yerine floral ve vahşi desenlerin hakim olduğu mezuniyet kıyafetleri arasından dilediğinizi seçebilir ve balonun yıldızı olabilirsiniz. Mezuniyet elbiseleri için aşırı dekolteden de çok boğucu ve kapalı kıyafetlerden de kaçınılması öneriliyor. Saç modellerinin de kıyafetlerin tarzına uygun seçilmesi konusunda titiz olmalısınız. Sırt dekoltesi bulunan kıyafetlerle topuz saçı, ince askılı tasarımlarla açık saçları tercih edebilirsiniz. Modern bir tarz istiyorsanız sezonun bom saç modellerinden yararlanabilirsiniz.

Genellikle yaz günlerinde yapılan etkinlikler için ölçülü dekoltelerle güzelliğinizi ortaya çıkarabilir, modern Beymen kıyafetlerle şıklığınızı kaliteyle tamamlayabilirsiniz. Hemen Beymen balo kıyafetleri arasından seçiminizi yapın, mezuniyet gecesinin en şık kadını olarak tarzınızla göz kamaştırın.

 

Yazar

Yorum Yaz