Mancera Soleil D’italie

Mancera Soleil D’italie

Mancera kokularına yavaş yavaş bulaşmaya niyet edince bulduğum her dekantı kapmaya başladım. Off iyi ki karşılaştım. İyi ki denedim.

Üst notalarda Acı Portakal, Lime, Mandalina, Calabria bergamotu, Kakule ve Pembe Biber; orta notalarda Sulu Notalar, Bulgar Gülü ve Paçuli Yaprağı; Temel notalar Beyaz Misk, Ambergris, Vetiver, Sedir ve Guaiac Ağacıdır.

Bu notaları gördükten sonra almamak delilik olurdu benim için. Bu harika bir koku. Bu bir efsane benim için. Tam benlik ya. Siz sevmeyebilirsiniz. Ama bu koku benim için biçilmiş kaftan. Ahhh ahhh keşke ucuz olaydı. Kim birebir aynı doldurmasını yapıyorsa müdavimi olabilirim.

Mancera Soleil D’italie parfümü koklarken içimde yaz mevsimini hissediyorum. Sulu sulu bir koku. Narenciyeler, sulu notalar, biraz çiçekler. Yaz için nasıl ideal.

Açıkcası Mancera Soleil D’italie parfümü pek öven bir yoruma denk gelmedim. Zaten benim sevdiğim kokuları seven çok az kişiye denk gelmişimdir. Çevremde kadınlar şekerli, vanilyalı, feminen kokuları daha çok seviyor. Bu koku ise tam unisex. Erkekler için de çok tercih edilesi. Tercih etmeliler bence.

Bu kokuyu kışın koklarsanız üşüyebilirsiniz. O derece soğuk, erkekimsi bir koku. Aslında çok heyecan verici değil. Sıkıcı bile diyebiliriz. Ama bir erkek için genç, dinamik, karizmatik duracaktır. Bir kadın olarak da içimi ferahlatacaktır. Koklarken aklıma onlarca erkek parfümü geldi. Hepsini anımsatıyor ama hiçbiri de değil. 😂

Mancera bence iyi iş çıkarmış. Benim tenimde kalıcılığı bu tarz kokulara oranla çok iyi çıktı. Her yaşa, her ortama gider benim için. Ne zaman koklasam içindeki gülü de hissediyorum. Gül kokusu seven biri olarak bu da çok hoşuma gitti.

Yazar

Yorum Yaz