Mancera Roses Vanilla

Mancera Roses Vanilla

İsminden de anlaşıldığı gibi gül ve vanilya kokusu bu parfüm. Mancera kokularına hiç hakim değilim. Çok uzaktan uzaktan pudra da alıyorum. O zaman notalarına bakalım mı?

Üst notalarda Limon ve Su Notaları; orta notalarda Gül ve Şeker; temel notalar vanilya, şeker, beyaz misk ve sedirdir.

Sanırım aldığım misk kokusu. Zaten büyük ihtimalle çoğu kişi pudra kokusunu da almayacaktır. Ama benim çevremdeki pek çok kişi pudra kokusunu içinde aldı. Hatta çevremde çoğu arkadaşım Mancera Roses Vanilla’nın gül lokumu koktuğunu söyledi. Etrafında gül yaprakları olan gül lokumu. Bir parfüme binlerce lira ödeyip gül lokumu kokmak mı? Yooo hayır. Bunu narin kalbim kaldıramaz.

Mancera Roses Vanilla için büyük beklentim yoktu zaten. O nedenle büyük bir hayal kırıklığı yaşamadım. O sade şişesinden sanırım daha farklı bir koku beklerdim. En azından daha cool. Ama bu hiç cool değil ya. Gül ve vanilya. Yani daha fazlasını alamıyorum ben. Öyle güçlü bir burnum yok benim. Daha fazlasını alan varsa buyursun anlatsın. Ama ben böyle kokmak istemiyorum.

Mancera Roses Vanilla bence bir genç kız kokusu olmamalı. Daha oturaklı kadınları için daha uygun. Yazın asla kullanamam. Benim için ancak bir kış kokusu. Vanilya ve gül tenimde eşit derecede hissedilse de bazı kişiler gül kokusunu çok da alamadığını söylüyor. Mesela kardeşim beni koklayınca vanilya alıyorum sadece dedi. Ben ise baskın şekilde son ana dek gül kokusunu alıyorum. Sadece bu ikisi. İçinde limon varmış. Bunu okuyana dek limon olduğunu hiç düşünmedim. Şimdi bazen koklarken acaba var mı la diyorum kendi kendime. Sanırım psikolojik olarak azıcık limon alıyorum. Gül lokumu tarifinde limon var mı acaba? 😂😂

Mancera Roses Vanilla hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Çok sıkıcı bir koku. Mancera gözümde gitgide küçülüyorsun. 😂

Yazar

Yorum Yaz