Mac Prolongwear Kapatıcı NW20

Merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlerle Mac’in en popüler ve başarılı bulunan ürünleriden olan Mac Prolongwear Kapatıcı hakkında kısaca konuşmak ve kendi fikirlerimi anlatmak istedim.

Makyaj blogu
Mac Prolongwear Concealer


Mac prolongwear concealer çok ince bir camdan üretilmiş ambalajın içinde satışa sunuluyor. O derece ince ki elinizle az sıksanız paramparça olacak gibi. O nedenle çok iyi mufaza etmek şart. Cam ambalajda olmasi değil ama bu denli hassas bir cam içinde satılması bence büyük bir eksi. An itibariyle bu ürün 72 Lira ve sanıyorum ki hiçbirimiz ufacık bir darbede parçalanmasını istemeyiz. Pek çok kişi maalesef ürünü bu şekilde yanlışlıkla kırmış. Yani sakarsaniz bence kendisinden uzak durun.

Ürün pompalı bir şişede ve bu kullanımı cidden zorlaştırıyor. Ürünün çok az miktarı yetiyor ama pompadan az ürün almak cidden zor. Yarım pompa ürün hem göz altlarına hem de yüzün gerekli yerlerine yetiyor.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bende olan rengi nw20. Pek çok mua yani make up artist göz altı kapatıcımızı ten rengimizden bir tık koyu seçmemizi tavsiye eder. Bunun sebebi daha açık tonların morlukları ve koyu halkaları ön plana çıkarmasıdır.
Yukarıda ürünün rengini göstermeye çalıştım. Mac de fondoten rengim nw15 olmasına rağmen kapatıcısında nw15 çok açık kalıyor ve göz altı morluklarım nedeniyle grimsi duruyor.

Yukarıda ise nokta kadar ürünün göz altlarımda olan duruşunu gösterdim. Ürün kapatma konusunda bence başarılı ama göz altlarımı o kadar çok kurutuyor ki ciddi kapatma ihtiyacı duyanlar hariç pek kimseye önermem. Eğer fırça ile uygularsam anında çizgilerime giriyor ama sünger ile uygularsam daha insaflı. Kuru göz altlarında süngerle bile uygulansa çizgilenme yapabilir. 9 ml olan ürün, kırmadığınız müddetçe çok uzun ömürlü.

6 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe