Mac Makyaj Temizleme Yağı

Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir bloguma düzenli yazı ekleyemedim ve sizleri çoook özledim. Sosyal medyada beraberiz elbette ama blogun yeri çok ayrı. Küçük bir çocukken günlük yazarak başlamıştım blog yazmaya. 2012 Ocak ayında ise büyük bir tutkuyla kozmetik üzerine de artık yazmalıyım çok geciktim dedim. Ve bir heves başladım yazmaya 🙂 O gün bu gün ara verdim, farklı mecrada yazmaya başladım  ama tutkum hiç bitmedi. Neyse neyse susuyorum ve Mac Makyaj Temizleme Yağı hakkında konuşmaya başlıyorum.

makyaj blogu
Mac Makyaj Temizleme Yağı

Ben Mac Makyaj Temizleme Yağı ile sevgili Buket’in bir videosu sayesinde tanştım. Buket yağlı cildine rağmen bir yağdan memnun kalmışsa ben de kuru cildimde sorun yaşamam diye düşünmüştüm. Yağ bazlı ürünlerden hep uzak dururdum. Buket’e çok güvendiğim için sabahı zor ettim. Kaptım aldım ürünü. O gün bu gündür de favori ürünüm oldu. Bu üründen bir cesaret alarak başka temizleme yağları da denedim ama hiç birini Mac kadar sevmedim.

Mac Makyaj Temizleme Yağının büyük boyu da var ve bu 30 ml boyuna göre daha ekonomik. Bu boy 35 Lira ise 150 ml boyu 88 Lira civarında. Ancak büyük boyunun pompa şekli böyle değil. Bu 30 ml olanın pompa şekli daha çok hoşuma gidiyor. Ve sık seyahat yapan ben için çantaya atarken uçaklarda sorun çıkarmıyor. Ayrıca zaten şu 30 ml boy bile bana 5 ay falan çok rahat yetiyor. Çünkü tek pompa ürün tüm makyajı rahatça çıkarıyor. 

kozmetik blogu
Mac Makyaj Temizleme Yağı
Peki bu yağ nasıl kullanılır? Avucuma bir pompa ürünü alıyorum. İki elime ürünü paylaşıp başlıyorum gözlerimi ovalamaya. Kirpik diplerime de masaj yapıyorum. O yağ kendi kendine ben ovaladıkça losyonumsu bir hal alıyor. Makyajı şaşırtıcı şekilde çözüyor. Sonra da su ile duruluyorum. Yağ olmasına rağmen soğuk suda bile kolayca gidiyor o yağ hissi ve geriye sadece nemli bir cilt kalıyor. İlk başlarda gözüme çok kaçırdım, gözümde kızarmalar oldu. Ama zamanla elimin ayarı tuttu ve hiç sorun olmadı. Kirpiklerimde dökülme falan olmadı. Normalde pek çok makyaj temizleyici ben de  kirpik dökülmesine sebep oluyor 🙁 Kullandığım pek çok yağ suyla yıkasam da temizlenmiyor ama bu kolayca durulanıyor. Kısaca tavsiye ederim. Mac online satış sayesinde de alabilirsiniz. 
kozmetik blogu

Yorum

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe