Merhaba arkadaşlar,

Mac Face and Body Fondöten bazılarının çok sevdiği bazılarının ise hiç sevmediği bir fondöten. Daha önce de blogumda kendisine yer vermiştim. O zamandan bu yana beklentilerim değişti. Kendisine bakış açım da değişti.

makyaj blogu
Mac Face and Body Fondoten

Ürünün iki farklı boyu var. 120 ml olan bu kocaman bidon daha ekonomik olduğu için daha tercih edilesi. Zaten vücut için de kullanıldığı için büyük boy bana daha avantajlı geliyor. Kocaman ama ambalajı hafif. Diğer fondötenler gibi kocaman ağır süslü püslü cam şişede değil ama yine de tatlı ve cezbedici bir ambalaj. Yani o basit görünümü insanda alma hissi uyandırıyor. Ama bunlar satın almak için saçma sebepler tabii ki 🙂

kozmetik blogu
Mac Face and Body Fondoten

 Ürünün ucu bu şekilde. Yukarıda göstermeye çalıştım. Pompalı şişeleri daha çok severim ama bu kıvamda bir ürün için belki de pompa kullanışlı olmazdı.
Ürünün bende olan rengi C1 rengi. İki farklı skala var bu üründe. N serisi ve C serisi. Aslında N1 serisi bana daha çok uyuyor. Geç farkettim.

bakim blogu
Mac Face and Body Fondoten

 Mac Face and Body Fondoten C1 rengini yukarda göstermeye çalıştım. Hem akıcılık olarak da kıvamını göstermek istedim. Akıcı yapısına rağmen durdukça kıvamı yoğunlaşıyor.

makyaj bloglari
Mac Face and Body Fondoten

 Ürünün kapatıcılığı nerdeyse yok gibi. Bazı kişiler çok ince yapılı dese de ben şaşırıyorum. Aksine oldukça yoğun ve elinizle uygularken zorlanmanızdan bu yoğunluyu hissetmek mümkün. Hiç bir fırça ile uygulamayı başaramadım. En iyi elimle uyguladım. Bir kaç kat uygulayarak belki kapatıcılık arttırılabilir. Benim kuru cildimde parlak durmadı ama yağlı ciltlerin de çok seveceğini zannetmiyorum. Zaten yağlı ciltli olup da bu arkadaşı seven çok kişiye rastlamadım 🙂 Ancak kuru ciltlerde daha canlı bir görünüm sağlıyor. O nedenle kuru ciltliler tercih edebilir. Altına kapatıcı kullanıp üzerine Mac Face and Body sürerseniz canlı, kusursuz bir görünüm sağlanabilir. Yoksa kapatıcılık beklemeyin.

Yazar

3 Yorum Var

  1. Bunu deneyip denememek arasinda bende cok gidip geldim son yillarda, ama cildim cok cabuk sivilce yaptigi icin hep vazgectim, genelde renkli ürünleri degistirip fondötenimi vs hic degistirmiyorum. Ama kuru cildim oldugu icin merakimda yeniden uyanmadi degil simdi 😉

  2. Internet sitesinde 2 cesit face and body var. Biri studio diger normal. Fiyatlari da farkli. Nasil bi farki var ki bunlarin ? :-/

Yorum Yaz