MAC ALL THAT GLİTTERS FAR VE DUPE

Merhaba kızlar, ülkemizde şanı pek bir büyük olan Mac den bir ürünü bugün ele alalım mı? Ne dersiniz? Mac farları ile pek bir meşhur. Drugstore markalar her ne kadar Mac farlara dupeler üretse de Mac é olan ilgi çok da azaldı diyemeyiz. Mac i bana göre high end ürün sayamayız. Peki neden drugstorelar bunca high end yerine    Mac farlara ve rujlara benzer ürünler çıkarıyor. Sanırım Mac in en iddialı olduğu konu da ruj ve far çünkü. Mac in muhteşem fondotenler, nemlendiriciler, bazlar ürettiğini düşünmüyorum. Buna rağmen her ne kadar yapı, pigment ve pigmentasyonlarının hepsini çok beğenmesem de renk olarak bize görsel bir şölen sunuyor Mac. Far çeşitleri bol be klasik renklerden farklı. Rujlar da aynı şekilde. Sanırım o nedenle Mac dupeleri sık aranan ürünler oluyor. Mac le yeni yeni tanışma zamanlarım da o kadar övülüyordu ki elime aldığım her şeyin muhteşem olduğunu düşünüyor idim. Hele meşhur bi cümle dolanıp duruyordu etrafta. ‘ fondoten mi arıyorsun. Mac é git.muhakkak orda senin için birşey vardır ve muhakkak senin için en iyisini bulup sana vereceklerdir.’ ve Tavsiyesever, Mac fondotenlere saldırır. Bir tanesinin bile ne yapısı, ne rengi bana uymadı.  Mac ile yeni tanışan pek çok kişiden ‘ben Mac hayranıyım’ cümlesini duyuyorum. Onları illa high end markalara değil en basitinden bir flormar kullanmaya davet ediyorum. Mac, sadece o kadar gözümüze sokuldu ki beğenmek zorunda hisseder olduk kendimizi. Mac i kötülemeye çalışmıyorum. Zira Mac concealar ve aydınlatıcıları çok da beğenen biriyim. Her ne kadar bir refill far şu An 40 liraya satılsa da bazı renklerinin hastasıyım. Pudra kullanan biri değilim. O yüzden pudraları hakkında bilgim yok. Pek çok allığı fiyat performans olarak piyasanın en iyilerinden bence. Her neyse kızlar konumuz bunlar değil. Konumuz bı olsa idi benim mağaza çalışanları dahil anlatacak çooook şeyim var aslında. Susturabilene aşk olsun. 🙂

MAC DUPEMac all that glitters far
Karşınızda Mac all that glitters. Macden palet yapacaklara ilk alınması tavsiye edilen farlardan. Hatta rengini de göstermeye çalıştım.
MAC DUPEMac all that glitters far
Renk olarak gayet güzel, şık bir renk. Renge lafım yok. Pigmentasyon olarak da kalıcılık olarak da nefis kendileri. Şimdi lafı uzatmadan dupesine geçelim.
MAC DUPEComfort zone palet
Evet evet, tahmin ettiğiniz gibi comfort zone palet kendileri. Gratislerde satılan wetnwild markasının 19 tl ye satılan paleti. İçinde 8 renk var ve hepsi pigmentasyon olarak güzel. Hepsi çok tatlı renkler. Şimdi iki rengi yanyana bileğimde gösterdim.
MAC DUPE
Evet farlar bu şekilde kızlar. Evet tıpatıp aynı görünmüyor olabilirler. Ancak aradaki muazzam fiyat farkına değecek bir fark bulamadim ben. Karar sizin bacılar.  Hepinizi selamlıyorum. Görüşmek üzere.
2 Yorum yapılmış
  1. MAC'in fondötenleriyle bende pek anlaşamadım zaten anlaşsam bile en açık rengi bile bana koyu geliyor.
    Ama birkaç farında gözüm yok değil bu arada MSF pudrasını denemeni öneririm cidden güzel 🙂

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe