Lush Let The Good Times Roll

Merhaba arkadaşlar, yaz kış farketmeksizin peelingden vazgeçmeyen kaç kişiyiz. Cilt bakımında en sevdiğim ürün kesinlikle peelingler. Cildimi çok daha pürüzsüz hissediyorum. Tabii doğru peelingi bulmak şart. Lush Let The Good Times Roll acaba sizin için doğru peeling olabilir mi? Beraber bakalım mı?

bakım bloglari
Lush Let The Good Times Roll

Lush ürünleri eskiden ülkemizde satılırdı. Mağaza sayıları az olsa da internet üzerinden sipariş imkanı vardı. İngiltere asıllı bu marka bence ülkemizde sevilen bir markaydı. Neden aramızdan ayrıldı anlayamadım. Taze taze el yapımı ürünler harika koku ve ambalajlarla satışa sunulurdu. O sabunlar ne güzel kokardı. Adeta görsel bir şölen sundukları yetmezmiş gibi burnumuzu da mest ederlerdi. Şampuanları, maskeleri, peelingleri, sabunları, parfümleri… Biraz nostalji oldu benim için. Mağazanın içinde saatlerce herşeyi kokladığım günler aklıma geldi. Elleye elleye aldığım yetmezmiş gibi yurda döner dönmez paketleri yine aşkla açar, küçük çocuklar gibi içime çeke çeke koklardım. Hele karma isimli sabunu. Ahhh ahh neyse sizi de gevezeliklerimle sıkmayayım. Lush ürünleri her ne kadar doğal gibi bir izlenim bıraksa da kafamızda aslında paraben vb. gibi şüpheli ürünleri içeren ürünler. Ama bazı ürünlerini tıpkı  Lush Let The Good Times Roll gibi iyice korumalı (mesela buzdolabı) ve erkenden bitirmeli. Ben de dolapta sakladım. Son kullanma tarihi geçse de kullandım valla. Ne edeyim taaa Amerikalardan istetmişim ürünü ;)))

cilt bakim bloglari
Lush Let The Good Times Roll

Lush ürünlerinin en sevdiğim yanlarından biri de şu üzerinde bulunan etiketler. Ürünler el yapımı demiştik. Üreten kişinin karikatürü kutunun üzerinde oluyor. Çok tatlı bence. Üretim ve son kullanma tarihi de yazıyor üzerinde. Sizin hoşunuza gider mi böyle şeyler bilmiyorum ama ben nedense çok eğlenceli buluyorum bu olayı.

saç bakim bloglari
Lush Let The Good Times Roll

Gelelim ürünü anlatmaya. Katı formda bir peeling. İçinde patlamış mısır var dersem şaşırmayın. ;))) Lush bu. Ondan herşey beklenir. 😉 Moshos Garden markasının maskeleri gibi bu hamurumsu maddeden bir parça alıp suyla hafifçe açıyoruz. Sonra peeling gibi ister yüzde ister vücutta kullanıyoruz. İçinde tanecikler var. Bu sayede peeling işlemini hissediyorsunuz. Kullandığınız tüm peelingler içinde en çok nem veren bu olabilir sanırım. Hatta biraz yağlı his de bırakıyor. O nedenle kuru ciltler için daha iyi bence. Yağlı ciltler pek de sevmeyebilir. Benim yeniden alacağım bir ürün değil. Vücuduma kullana kullana bitirmeye çalıştım. Tarihi bile geçti bitiremedim. Ben de çok kuru ciltliyim ama peeling yapınca gıcır gıcır temizlik hissini hissetmek isterim. Bu arkadaşta bu hissi bulamadım.

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe