Kirpik Perması Maceram ve Nermin Sönmez Güzellik Merkezi

Merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlere yıllardır istediğim ama yaptırmaktan korktuğum kirpik perması maceramdan bahsetmek istiyorum. Benim çok ama çok inatçı dümdüz kirpiklerim var. Kirpik kıvırıcılar da işe yaramıyor ve hemen iniyorlar aşağıya. O nedenle ipek kirpik ve ya kirpik perması düşünüyordum. Her ikisini yaptıran arkadaşlarım da genelde pişman oluyordu. Zaten az olan kirpiklerimi kaybederim korkusundan dolayı deli gibi güzellik merkezlerini gezdim ama hiçbiri içime sinmedi ki çoğu da yüksek ücretler istiyordu.
Nermin sönmez beauty center

Nermin Sönmez Beauty Center’ı instagram da takip ediyordum. Şubesi Nişantaşı’nda bende Beylikdüzü’nde olduğum için gitmeye hep üşendim. Birgün kendilerine sorduğum bir soru karşısında beni salonlarına davet ettiler. Kafamda ki soru işaretlerini görerek atmamı istediler. Evet evet bir kirpik perması için 3 kez kontrole gittim salonu. Yaptıkları işleri inceledim.  Mekanın ve kullanılan markaların içime sinmesi çok önemliydi. Size mekandan en hoşuma giden kısımları göstermek istiyorum.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Oldukça şık ve sade dekore edilmiş tam da bana hitap eden bir mekanla karşılaştım.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Mutfak ve banyosu tertemizdi. Bu beni çok rahatlattı.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Tek tek her yere girdim ve neler yapıldığını sordum. Mesela yukarıda bulunan fotoğraf el ve ayak bakımının yapıldığı odanın fotoğrafı. Sizce de tertemiz değil mi. Çok da bakımlı.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nermin Hanım çok bakımlı ve içten bir kadın. Gelen her misafiri ile bizzat ve uzun uzun ilgilendiğini gördüm. Zaten tatlı dili ile saatler onun yanında nasıl geçiyor her defasında anlamadım bile.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Yukarıda bulunan fotoğrafları paylaşma sebebim ise Nermin Hanım’ın marka seçimindeki hassasiyetini gösterebilmek. Seçkin ve güvenilir markaları seçme konusunda hassas  olduğunu sezdim.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Bu oda ise bana kirpik permasının yapıldığı oda. Nermin Hanım tüm sorularıma sabırla cevap verdi ve içimin rahat olmasını söyledi. Tek bir kirpiğin dahi düşmeyecek demesiyle artık kararımı verdim ve o koltuğa oturdum. Öncelikle çok doğal bir kirpik istediğimi söyledim. Kirpik perması kısaca kirpiklerin kıvrıklaştırılma işlemi oluyor. Genelde ilk permada kıvrıklık uzun ömürlü olmuyormuş ama diğer işlemlerde bu kıvrık kalma süresi artıyormuş. Nermin Hanım bana herşeyi açık açık ve dürüstçe anlattı. Fazla bir beklenti içine sokmadı. Öncelikle naturel siyah renkle kirpiklerim boyandı. Daha sonra kıvrıklaştırmaya sıra geldi. Minicik bigudiler kullanılıyor. Ben küçük olanları seçtim. İlaç sürüldü ve gözlerim kapalı beklemeye başladım. Alerjim olur ve gözlerim yanar diye çok korktum. Nermin Hanım benim evhamlı olduğumu anlamış olacak ki kontrolün elinde olduğunu hissettirdi. Bigudileri çıkartırken özellikle baktım tek bir kirpik bile düşmemişti erçekten de.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Tam içime sinen doğal bir kıvrıklığa sahip oldum. Açıkçası ömrü ne kadar olacak çok merak ediyorum. Ama kirpiklerim  düştüğünde yeniden yaptırmayı düşünüyorum ve tercih edeceğim adres belli. Hem ilk işlemden sonrakiler daha uzun ömürlü oluyormuş. Artık maskara kullandığım zaman kıvırıcı ile kirpiklerimi kırmıyorum. Devamlı işe yaramayan kıvırıcıları yanımda taşımadığım gibi gün boyu maskaralar kirpiklerimi düşürmüyor.
Bu arada Nermin Sönmez Beauty Center’in web sitesi için bu linke tıklayabilir  ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Protez tırnak, Long time Timer, Microblading gibi kaş tasarımı yöntemleri, kalıcı makyaj, profesyonel makyaj gibi pek çok konuda kendisi güvenilir bir isim.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Bu sertifikalar aldığı eğitimlerin sadece bir kısmı. Muhabbetimiz esnasında, Rusya, Sırbıstan gibi pek çok ülkeye bizzat bu eğitimler için gittiğini öğrendim. Dünyaca ünlü make up artist Samer Khouzami’den eğitim aldığını duyduğumda ve sertifikasını gördüğümde çok şaşırdım.
Not; Ben kirpik boyama ve perma yaptirdim. Ucreti 100 Lira.
Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe