Herkese Merhaba,

Bu yazıyı oldukça geç yazdım. İlk olarak bana en çok sorulan soru Kirpik Bakımı Uygulaması ne kadar süre dayanıyordu. Ben de uygulamanın etkisi geçince yazayım ve en doğru cevabı verebileyim diye düşündüm. O dönem bitirme, tez, sınav zamanlarıma denk gelince yazıyı bir türlü yazamadım. o süre zarfında instagramdan her türlü soruyu cevapladım elbette. Evet arkadaşlar, Kirpik Bakımı yaptırdım ve sonunda yazdım.

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Kirpik Bakımı, kirpiklere yapılan nefis bir bakım ve kıvırma işlemi oluyor diyebilirim. Yumi Lashes ise bir marka ismidir ve bu işleme halk arasında mal edilmiştir. Aslında yapılan işlem kısaca kirpik bakımı. Markanın ise pek de önemi yoktu benim için. Benim Nermin Hanım’a güvenim tam olduğu için kullandığı markalara da güvenim sonsuz. Kirpikten kirpiğe değişse de 2 ay gibi bir süre de dayanıyor. Ben yukarıda kirpiklerimin garip halini paylaşayım sizlerle. Cılız, düz, kıvrılma konusunda inatçı mı inatçı kirpiklere sahibim.

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Daha evvel kirpik perması nedir ve nasıl, nerede yaptırdım diye bir yazı yazmıştım. İnanılmaz rağbet görmüş ve okunmuştu. Onlarca da soru gelmişti. Anladım ki kirpik konusunda tek değilim. Benim gibi cılız, düz ve inatçı kirpiklerden muzdarip bir çok hanım var. Zira soru yağmuruna yetişememiştim. 🙂

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Yavaş yavaş konuyu anlatırken araya da kolajlar yerleştiriyorum. Adım adım nasıl yapıldığını sağolsun o gün benimle gelen yengem fotoğrafladı. Size de fikir olur diye kolaj yapıp paylaşmak istiyordum. Yengemin benimle gelmesi çok iyi oldu yani. 🙂

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Bol fotoğraflı bir yazı olacak ama böyle bir uygulama için bu çok normal. Adım adım neler yaptıklarını tek tek anlatmayacağım. O da işin sırrı olsun. Meslek sırlarını paylaşmayalım, öyle değil mi? 🙂

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Kirpik perması için Nermin Hanım ile çalışmıştım. O uygulamadan aşırı memnun kalınca yine adresi değiştirmedim. Rize’den kalkıp Nişantaşı’na Nermin Hanım’a teslim ettim kirpiklerimi. En iyilerle çalışmak da benim huyum işte. 🙂 Nermin Negiz Güzellik Merkezini muhakkak instagramda da takip edin. İsmine tıklarsanız etiketledim hesabını.

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Veee kirpiklerimin son hali. Bir bakın ama iyi bakın. Sonra da ilk haline bakın kirpiklerimin. Gözlerimin kızarıklığı işlemden dolayı değil. Mutluluktan ağladım da azıcık. Ee ama nasıl mutlu olmayayım. Ben ömrümde kirpiklerimi böyle görmemiştim. Ne takma kirpik ne hiç bir maskara. Bana hiç bir işlem bu görüntüyü vermedi. Resmen maskara kullanmama gerek kalmadı. Oysa ben sadece kıvırıcı kullanmam sanıyordum. Kirpik permasından çooook daha iddialı bir görüntü ve ekstra bakım yapılmış hali.

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Peki ne kadar süre dayandı? Yüzlerce kez sorulan büyük sorunun cevabını açıklıyorum. Nermin Hanım taaa kirpik perması zamanından beni unutmamış. Kirpiklerimin inatçılığını hatırladı. Bana 1 ay dayanır dedi. Kirpik perması için de öyle demişti ama 4 ay dayanmıştı. Peki Kirpik Bakımı 3 buçuk ay dayandı desem. Evet evet şaka değil. Ben bu süre zarfında maskara bile kullanmadım. Beni tanıyan tanımayan herkes kirpiklerimi sordu. Maskaramı soran sorana. Ama şekerim maskara değil Kirpik Bakımı. 🙂

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Çok mu abartıyorum sizce? Hayır. Benim gibi kirpiği olmayanlar anlamaz. Kirpiklerinizle ilgili  sorunlarınız yoksa zaten şımarıklık yapmayın. Bu uygulamadan da eksik kalın. Ama benimle aynı sorunu yaşayan, bakımlı ve güzel kirpiklere sahip olmak isteyenler, muhakkak şans verin. Hele İstanbul’da ikamet ediyorsanız adresi hiç şaşırmayın. Nermin Negiz diyorum. Zaten merkezine gittiğiniz zaman göreceksiniz. Nermin Hanım dünyanın 4 yanını sadece eğitim için gezmiş. Tüm eğitimleri bizzat en iyilerden, yerinde almış. Eğitim ve başarı belgeleri ofisine sığmıyor. Neden en iyiler onunla çalışıyor anlarsınız. Çünkü o da işini en iyilerden öğreniyor.

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Nermin Hanım yaptığı tüm işlemlerde hijyene dikkat ettiği gibi marka seçimine de çok dikkat ediyor. En kaliteli ürünleri merkezinde görmeniz mümkün. Ayrıca Nermin Hanım Kirpik Bakımı eğitimi de veriyor. Pek çok kişiye eğitim verdiği gibi eğitim kurumları ile de çalışıyor gördüğüm kadarıyla. Tek kelimeyle işinin ehli ve kesinlikle kendisinden eğitim almak istiyorum. Kaliteden şaşmayan, Nişantaşı’nda bulunan pek çok şişirme mekan gibi uçuk fiyatlarla çalışmayan, danışanına değer veren ve bu sayede kalbimi kazanan Nermin Hanım bu yazımı okur belki. Buradan da kendisine çok teşekkür ediyorum.

Yumi Lashes Nedir?
Kirpik Bakımı Nedir?

Nermin Negiz Güzellik Merkezi’nden bir kaç fotoğrafla kolaj yapıp ekliyorum. O kadar memnun kaldım ki adeta anlatmaya doyamıyorum. Kesinlikle reklam ya da işbirliği değildir. Zaten öyle olsa tüm işbirliği yazılarımda işbirliği olduğu belirtilmiştir. Çekinmeden yazarım. Hassas ötesi gözlerimde en ufak kızarma bile olmaması, tek kirpiğimin dökülmemesi, 3 buçuk ay nefis kirpiklerle gezmem, nazik ve narin Nermin Hanım’ın ağırlaması ve o nefis kahvesi… Benim için unutulmaz bir deneyimdi.

Yazar

Yorum Yaz