Kenzo Flower Parfüm, benim için bir çiçek şöleni. Tenimde beliren menekşe notaları, taptaze ve canlı bir his bırakıyor. Çevremdeki insanların övgüleri ve parfümümü sormaları itiraf etmeliyim ki beni şımartıyor.

Kenzo Flower Parfüm

Şişenin üzerindeki gelincik çiçeği kokunun kendisi ile çok alakasız. Evet koku zarif, genç ve temiz ama gelincik çiçeği yerine oraya bir menekşe koymaları lazımdı. Kenzo Flower, sımsıcak yaz günlerindeki tazeliği vaat etmese de, menekşenin eşlik ettiği hafif, belli belirsiz pudra notaları, bu parfümü benzersiz kılıyor.

Kalıcılık konusunda şahane bir performans sergiliyor. 12 saat sonra bile etrafımda belirgin bir şekilde varlığını sürdürüyor. Guerlain Insolence ve Guerlain L’instant Magic sevenlere, bu çiçek kokusunu denemelerini tavsiye ederim. Kenzo Flower, zarif, feminen ve kendini belli eden bir parfüm; her ortama uyum sağlıyor, ancak özellikle narin ve kırılgan bir çiçek gibi hissettirmek istediğiniz anlarda mükemmel bir seçenek olabilir. Zira bu yazdığımı da ezbere yazmıyorum. Bunu da defalarca test ettim. Ne zaman bu parfümü sıksam eşimin bile tavırları bana karşı nazikleşiyor. Sanki 40 yaşında bir kadın olduğumu unutuyorum ve ilk tanıştığımız 17 yaşlarımda gibi hissediyorum eşimin tavırları sayesinde.

Çiçek notalarını pek seven biri değildir eşim. Genelde çiçek notalarını baş ağrıtıcı bulur. Kenzo Flower‘ın hafif pudralı, buram buram çiçeksi dokunuşu onu bile etkiledi. Bu parfüm, seksi şekerli kokuları tercih eden biri olarak eşimi bile kandırdı. Onun tarafından da onaylanması, bu kokunun gerçekten özel bir çekiciliğe sahip olduğunu kanıtlıyor benim için. Mecbur her zaman elimin altında olacak. Belki de bu menekşe kokusu, insanı sadece güzel kılan bir parfüm değil, aynı zamanda içsel bir gençlik ve zarafet hissiyatı da ekliyor.

Kenzo Flower artık ikonik bir parfüm. O bir klasik. Yıllarca pek çok kişinin deneyimine şahit oldum. Kimisinde gül kokusu, kimisinde pudra kokusu, kimisinde odunsu notalar daha baskın oluyor. O nedenle kör alış yapmak yerine denemenizi öneriyorum. Ben de en baştan en sona dek menekşe kokuyor ve bunu defalarca teyit ettim yıllardır. Ama siz menekşe kokusunu hiç almayabilirsiniz bile.

Yazar

Yorum Yaz