Kenzo Flower Ikebana, kadınlara özel çiçeksi bir koku olarak öne çıkıyor. Bu yeni eser, 2023 yılında piyasaya sürüldü ve parfüm ustaları Alberto Morillas ve Alexandra Monet tarafından yaratıldı. Üst notada Karabuğday Çayı, orta notalarda Hint Sümbülteberi ve Kiraz Çiçeği, temel notalarda ise Avustralya Sandal Ağacı, Sedir ve Vetiver bulunuyor.

Kenzo Flower Ikebana Parfüm

Kişisel deneyimlerime gelince, Kenzo Flower serisini sevdiğimi söylemeliyim. Çiçeksi notaları benim zevkime hitap ediyor. Flower Ikebana‘yı denemek için sabırsızlanıyordum ve ilk sıkışımda ferah ve çiçeksi bir atmosferle karşılaştım. Zamanla, daha meyveli bir koku ortaya çıkıyor. İlk halini daha çok seviyorum. Givenchy L’interdit‘e benzer bulanlar olmuş; ancak bence daha meyveli ve YSL Libre‘e daha yakın bir tarza sahip olduğunu düşünüyorum.

Silajı beni şaşırttı ve Kenzo Flower serisinden beklediğim gibi kalıcı. Kendi tarzındaki kokulardan bir adım önde. Genel olarak, çiçeksi, sütümsü notalarıyla Libre tarzında bir koku olduğunu söyleyebilirim. Evet şaşırmayın. Ben sütümsü, kremamsı bir taban seziyorum bu kokuda. İlkbahar ve yaz için uygun görülse de, sütümsü ve kremsi bir yanı da var. O yüzden soğuk havalara da uyum sağlıyor bence. Kenzo Flower Ikebana, genel beğeniye hitap eden bir koku diye düşünüyorum. Şişesi de makyaj masanıza eminim çok yakışır. Flower serisi her zaman odama girenlerin ilgisini çekmiştir.

Yazar

Yorum Yaz