Jean Paul Gaultier’un La Belle Le Parfum‘u, Amber Vanilla kategorisinde yer alan kadınlar için özel bir koku. 2021 yılında piyasaya sürülen bu parfüm, parfüm dünyasının usta isimleri Quentin Bisch ve Sonia Constant tarafından yaratıldı. Baş notada armut, orta notalarda tonka fasulyesi ve yasemin, dip notada ise vanilya bulunuyor.

Jean Paul Gaultier La Belle Le Parfum

İlk bakışta bu kadar az sayıda notayla nasıl bu kadar etkileyici bir parfüm ortaya çıktığına dair şaşkınlığımı gizleyemem. Jean Paul Gaultier parfümleri her zaman olduğu gibi, sadece koku değil, aynı zamanda görsel bir şölen sunan ambalajlarıyla da dikkat çekiyor. Başlangıçta markanın tarzım dışında olduğunu düşünerek uzak durduğum bu parfüm, zamanla koku koleksiyonumda yer buldu.

Le Belle Le Parfüm, tatlı bir koku olmasına rağmen aşırı yapışkan bir tatlılık değil. Genç kız kokularından uzak, daha çok seksi bir tatlılık sunuyor. Koku tenimden yayılmaya başladığında, başlangıçta seksi ve meyveli bir iz bırakarak dikkat çekiyor. Ancak zamanla oturduğunda, en sevdiğim haliyle karşıma çıkıyor.

Parfüm, meyveli kokulardan sıyrılarak, özel bir çekicilik kazanıyor. İçindeki tatlılık, hafif ekşilik, vanilya ve hafif ıslak bir dokunuş, gerçek bir gurme parfümüne dönüştürüyor. Soğuk havalarda kullanıma uygun olmasına rağmen, sıcak günlerde de kesinlikle göz ardı edilmemeli. Belirtmeliyim ki, bu koku çevresindekilerin dikkatini çekecek kadar belirgin ve çekici.

Le Belle Le Parfum, kullanıcısının iz bırakmasını sağlayacak kadar çok kalıcı. Her adımda etkileyici bir koku bulunmasını istiyorsanız, bu parfüm doğru tercih olacaktır. Ancak, bu muazzam kokunun çok popüler olmasından dolayı herkesin kullanmasından endişe duyuyorum. Özel ve seçkin bir his bırakması, sadece belirli insanlar tarafından paylaşılması dileğiyle, özellikle özel geceler için ideal bir hatun kokusu olduğunu söyleyebilirim.

Yazar

Yorum Yaz