İngilizce Pratik Yapma Yöntemleri


İngilizce pek çok ülke tarafından kullanılan ülkeler arasında ortak dil olarak kabul edilmiş bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde yabancı dilin önemi gerek iş yaşamımızda gerekse günlük hayatımızda bizlere büyük kolaylık sağlamaktadırlar. İngilizce öğrenimi kişiden kişiye farklılık gösterse de günümüzde en kolay öğrenim olarak sayılan konuşarak İngilizce öğrenme pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. İngilizce öğrenimde konuşmak oldukça önemlidir. Bir yazının çevrilmesi önemlidir ama kişinin kendini ifade etmesi daha önemlidir. Bu yüzden online olarak eğitim verilirken konuşarak öğrenme imkânı sağlanmaktadır. Verilen eğitim hakkında bilgi alabilmek için ücretsiz deneme dersi alabilirsiniz. Bu konu da sitede bulunana formu doldurup göndermeniz durumunda kısa zamanda site yönetimi tarafından direk size dönüş sağlanacaktır. Dönüş sağlandığın da kafanıza takılan tüm soruları da sorarak kafanıza takılanların cevaplarını alabilirsiniz. Her yaş grubunda olan kişilere eğitim veren site anadili İngilizce olan öğretmenlerle eğitim verilmektedir. Öğretmenler öncelikli olarak kişilerin seviyelerini belirlemektedirler. Belirlenen seviyeye göre eğitim programı hazırlanmaktadır. Eğitim programları ve ödev yapma sıklıkları öğrencilerin boş vakitlerine göre ayarlanmaktadır. Gün içinde belirlenen konuşma paketlerine uyum sağlamak gerekir. Gerek skype üzeri gerekse sabit hattan hocalarla konuşma seansları yapılması gerekir. Günde en az 10 dakikalık konuşma paketi seçilmesi öğrenimlerin hızlanmasını sağlamaktadır. Öğrenci hızlarını kendi belirlemesi de öğrenim açısından oldukça önemlidir. Derslerde birebir eğitim sağlandığı için oluşacak olan her türlü hata anında düzeltilmektedir.

İngilizce öğrenmek isteyen kişiler derslerin yanı sıra öğrendiklerini pratik etmek için de çeşitli alternatifler aramaları gerekir. Bu alternatiflerden biri de İngilizce dizilerdir. Dizi izlemek İngilizce de kulak dolgunluğuna işaret olsa da dizideki konuşmaları anlamak için kişiler İngilizcenin belli bir seviyesine gelmesi gerekir. Dizilere bakıldığında family guy, desperate housewives, the it crowd, himym, dexter, Sherlock, lost, house, two and a half man, in treatment, supernaturel, south park ve daha pek çok dizi sayabiliriz. Dizilerin alt yazılı olması kişilerin dizide kurulan cümleleri anlamalarını sağlamaktadır. Ama İngilizce cümle kurulumları ile Türkçe arasında fark bulunduğu için çeviri kısmı geldiğinde karışıklığa neden olabilir. Bu yüzden İngilizce diziler için belli bir seviye üzerine çıkılmasında yarar vardır. Ama gene de düşük seviyelerde olan kişilerde dizi izleyerek İngilizceleri hakkında pratik yapabilirler. Özellikle günlük konuşmaları içinde barındıran diziler kişiler için anlam karmaşası yaratmamaktadır. Basit cümlelerin kurulduğu dizilerin tercih edilmesi gerekir. Bu konu da ders aldığınız hocanıza danışmanız seviyenize en uygun olan dizi hakkında öneriler almanızı sağlayacaktır.

İngilizce de pratik yapma konusunda farklı alternatifler de bulunmaktadır. Pratik yapma siteleri arasında en çok kullanılanlardan biri de Voice of America bu site haberlerin ingilizce olarak sunulmasını sağlamaktadır. Haberlerin okunmasını sağlanmaktadır. Haberi okuyan kişiler çeviri konusunda sıkıntı yaşarlarsa eğer bilmedikleri kelimelerin üzerine Mouse ile geldiklerinde kelimenin anlamını görebilirler. Haberin ses videosu da sayfa içinde verilmektedir. Bu yüzden haberin videosunu da izleyerek telaffuz konusunda gereken pratiğin yapılması da sağlanmaktadır. Konular sonunda en çok kullanılan kelime ve anlamları hakkında bilgi alabilir. Bu site sayesinde anlatma ve konuşma kabiliyetlerini güçlendirebilirsiniz. Bir başka siteye baktığımız da ise News in Levels’dir. Haberler 1. Seviye şekilde basit bir şekilde anlatımla sağlanırken, haberin videosu ve en çok kullanılan kelimeler haberin sonunda verilmektedir. Bunun yanı sıra 3. Seviyeye uygun olarak full metin verilerek zor kelimelerin öğrenilmesi sağlanır. Bu site sayesinde kendi seviyenize uygun bir çalışma yapmanızı sağlar.

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe