Ida.Kew Kil Maskesi

Merhaba arkadaşlar,

Kış aylarına girdik diye kil maskelerimizi ihmal etmiyoruz değil mi? Hele de yağlı ciltler. Bugün Ida.Kew botanik yüz maskesi misafirimiz olsun mu?

bakim blogu
Ida.Kew Kil Maskesi


50 ml lik cam ambalajda karşımıza çıkan bu ürün markanın diğer ürünleri gibi koyu renkli cam şişede gelmedi. Pek çok temiz içerikli yerli markadan aşina olduğum bir buğulu cam ambalajda geldi. Sanırım o koyu renkli ambalajları bitti 🙂 O yüzden ambalaj olarak aradığım hissi vermedi bana. Hatta biraz suratım asıldı. Bu bir kil maskesi ve konuyu uzatıp size kil maskesi hakkında vaaz vermek istemiyorum. Hepimiz iyi kötü tanıyoruz artık kil maskelerini. Ben kil maskelerini evde yapmayı tercih ediyorum ve dışarıdan hazır almak istemiyorum.  Zaten ucuz bir madde kil. Neden içine ne kattıkları belli olmayan ürünlere çok para vereyım? Ama Ida.Kew markasına güvendiğim için kendilerinden içim rahat satın aldım. Zaten daha önce de kullandığım, memnun kaldığım bir üründü.

guzellik blogu
Ida.Kew Kil Maskesi

Ida.Kew Kil  maskesi şu anda 55 Liraya satılıyor. Aslında kil maskesi için bu fiyat biraz fazla geldi bana. Daha uygun olmasını isterdim. Ürün yüzümde en hızlı kuruyan maske oldu. Çabuk kuruması hoşuma gitti elbette ama kavanozda da biraz çabuk kurudu sanki 🙁 O pürüzsüz yapısı bir zaman sonra daha zor sürülür hale geldi. Ama öyle büyük bir sorun değil bu? Ürünle ilgili en sevdiğim nokta çabuk kuruması ve sürülür sürülmez verdiği ferahlık hissi, gül kokusu oldu. Gül kokusunu seven biriyim. O gül kokusu ile ferahlık hissi birleşince ohhhhh. İçinde nane  varmış. Sanırım o ferahlık ordan geliyor.

makyaj blogu
Ida.Kew Kil Maskesi

Ürünün etken maddeleri: kil, nane, limon, gülsuyu ve tatlı badem. Bu içerikler sayesinde hem cildinizi temizlediğini hissediyorsunuz hem de cildiniz kızarmıyor çok fazla. Bir kuruluk hissine sebep olmadı. Temizlik hissini de güzelce yaşattı. Fazla yağı emmesi ile yaz aylarının favorisi olabilir. Peki tekrar satın alır mıyım? Sanırım ben kil maskesine bu kadar para vermek istemiyorum. Evde kendim yapsam daha ekonomik olur mu ki? Dur bir hesap yapayım 🙂 Tuttu yine cimriliğim.

bakim blogu

Yorum
  1. Gerçekten evde yapsan dediğin gibi ekonomik olur, çünkü bu içerikleri bulmak çok zor değil. Kil maskesinde favorim cyrene ve moshos =) İndirimlerle genelde almayı tercih ediyorum 🙂 Sevgiler,İlke.

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe