Guerlain Santal Royal, nadir bulunan sandal ağacına adanmış bir başyapıt. Guerlain Parfümörü Thierry Wasser’ın doğunun zenginliklerinden ilham alarak yarattığı bu eser, sandal ağacının nadir ve değerli içeriğiyle öne çıkıyor. Oryantal bir koku olan Santal Royal, deri ve ud ağacının karanlık notalarını, yasemin ve gülün aydınlık çiçeksi notalarıyla buluşturarak büyüleyici bir denge sağlıyor.

Guerlain Santal Royal ParfümBu koku, portakal çiçeği ve yaseminin üst notalarında başlayarak, şeftali ve gül tarçının kalp notalarında devam ediyor. Sandal ağacı, deri, amber, ud ve kaliteli miskin birleşimi ise kokuun zengin ve karmaşık temelini oluşturuyor.

Kişisel deneyimime gelince, Santal Royal benim için riskli bir tercih oldu. Bu tür pahalı parfümlerde tene uyum önemli, ve bu koku kesinlikle kör alışa uygun değil. Unisex olma potansiyelini kesinlikle taşıyor. Benim tenimde deri ve ud belirgin olarak öne çıkıyor. Diğer çiçek notalarını net bir şekilde alamıyorum, ancak sandal ağacı ve miskin kalitesi etkileyici.

Koku kalıcılığı konusunda ise genel algıya katılmıyorum. Benim için, 1 saat sonunda tenle bütünleşip daha hafif bir hal alıyor. Spor giyime bu parfümü yakıştırmasam da, klasik ve abiye giyimle uyum sağlayacağını düşünüyorum. Bu parfümün karakteri, özel anlarda kullanılmaya daha uygun gibi hissettiriyor. #tavsiyeseverparfüm #guerlain #guerlainsantaroyal #santaroyal

Yazar

Yorum Yaz